fb pixel Nikdy nezapomeneme! Jolandina moudrost má světu stále co nabídnout – G.cz
Vyhledávání

Nikdy nezapomeneme! Jolandina moudrost má světu stále co nabídnout

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Kartářka Jolanda patřila k zásadním osobnostem českého internetu. V dobách, kdy EZO TV zažívalo zlaté časy a kartářkám se ještě dalo věřit, se zjevila Jolanda jako blesk z čistého nebe a nastolila nový řád. Její neotřelý jazykový projev zaujal statisíce lidí a její hlášky doslova zlidověly. Věřili byste tomu, že 18. ledna to byly tři roky od doby, kdy nás navždy opustila?

Martin Miko
Martin Miko 10.5.2023, 12:10

Jolanda se stala součástí české popkultury

Věděli jste, že Jolanda se vlastním jménem jmenovala Věra Nemethová? Dnes již kultovní kartářka nás opustila příliš brzy, a to ve věku pouhých 55 let. Její moudrost a zlidovělé hlášky tu však s námi zůstaly a zůstanou pravděpodobně navždy. Svou hvězdnou kariéru nastartovala v roce 2011, když se objevila v televizní show EZO TV na TV Barrandov, kde přes telefon vykládala osud z karet. Jolandina bezprostřednost a specifický český jazyk se postupně staly hitem sociálních sítí a její výstupy byly mnohokrát zparodovány. Hlášky jako „Tady vidim velký špatný!“ nebo „Jáj budoucnost“ už z hlavy nikdy nevymažeme.

Jolanda se časem stala i mediální hvězdou. Objevila se například ve studentském dokumentárním filmu Ezopové aneb linka je volná nebo vystoupia v pořadu Máte slovo na České televizi. Pivo Gambrinus ji dokonce využilo pro natočení reklamy.

V následující galerii si připomeňme její nejlepší hlášky. Jolando, v našich srdcích budeš navždy.

Jaká je vaše nejoblíbenější hláška paní Jolandy?

Podobné články

Doporučujeme

Další články