fb pixel Nevyřešená vražda Charlese Waltona: Lidé si mysleli, že je čaroděj, proto ho neznámý pachatel zabil – G.cz
Vyhledávání

Nevyřešená vražda Charlese Waltona: Lidé si mysleli, že je čaroděj, proto ho neznámý pachatel zabil

Zdroj: Pixabay

Charles Walton byl pilný obyvatel malebné anglické vesnice Lower Quinton, kde strávil celý svůj život. Jeho osud však tragicky skončil v roce 1945, když byl během Valentýna brutálně zavražděn. Pachatele této děsivé vraždy se nikdy nepodařilo vypátrat.

Martin Miko
Martin Miko 15.5.2024, 16:13

Nikdy nevyřešená vražda

Čtyřiasedmdesátiletý Charles byl všemi obyvateli své rodné vesnice Lower Quinton vnímán jako excentrický, ale za to velmi přátelský důchodce. Lidé o něm vyprávěli, že měl velmi neobvyklý vztah se zvířaty. Dokázal krmit ptáky přímo z ruky a divoké či vzteklé psy uměl uklidnit a ochočit během pár chvil. Někteří lidé považovali za jeho fascinující schopnosti za čarodějnictví.

Walton sdílel svůj dům s neteří Edie. Ta se na Valentýna 1945 vrátila domů kolem šesté hodiny večerní. Když zjistila, že nikdo není doma, začala mít podezření, že se něco stalo Charlesovi. Obávala se, že by mohl být nemocný nebo zraněný. Proto požádala o pomoc souseda Harryho Beasleye a společně se vydali na hledání muže. Během pátrání se k nim přidal i Albert Potter, který tvrdil, že viděl Waltona nedaleko, jak stříhá živý plot.

Po několika minutách pátrání našli Waltona ležícího v příkopě. Měl zaražený zavěšovací hák v krku a jeho tělo bylo přišpendleno k zemi vidlemi natolik pevně, že odstranění vidlí bylo obtížné i pro přivolané policisty. Jako strašlivý závěr zločinu byl na jeho hrudi vyryt nožem krucifix. Vyšetřování převzal Scotland Yard, protože bylo evidentní, že jde o dílo někoho extrémně nebezpečného. Tento způsob vraždy byl tradičním způsobem, jakým se v anglosaské historii čarodějové likvidovali.

S vražděním „čarodějnic“ měli lidé v minulosti zkušenost

V roce 1875 došlo k brutální vraždě Ann Turner, za kterou byl odpovědný pomatený farmář. Ten věřil, že Ann očarovala půdu, a proto ji zabodl vidlemi. Tato hrůzná událost se stala součástí místního folklóru a tradic. V knize nazvané "Folklór, tradice a pověry v zemi Shakespeara" od místního superintendenta Aleca Spoonera se píše o incidentu, který se stal deset let po této vraždě. Malý chlapec jménem Charles Walton byl údajně pronásledován černým psem po dobu devíti dní, přičemž posledního dne se objevila i bezhlavá žena. Existuje teorie, že tento příběh o Charlesi Waltonovi je pouhou shodou jmen, ale existuje také možnost, že se jedná o toho samého Charlese Waltona, který byl zavražděn mnoho let poté podobným způsobem.

Po příjezdu Scotland Yardu v únoru 1945 začalo intenzivní vyšetřování vraždy Charlese Waltona. Nejprve byly pořízeny letecké snímky místa činu a poté se okolí prohledávalo detektory kovu, protože oběti chyběly kapesní hodinky a policisté doufali, že na nich najdou stopy vraha. Bohužel však neuspěli. Během výslechu farmáře Alberta Pottera, posledního člověka, který prý viděl Charlese živého, se však objevila zajímavá informace - Potter tvrdil, že viděl postavu v dálce, která měla na sobě košili bez rukávu, zatímco Walton měl na sobě košili s dlouhými rukávy.

Tato odlišnost v popisu postavy způsobila detektivovi Scotland Yardu, Robertu Fabianovi, značné potíže. Rozhodl se proto nejprve zaměřit na možnou mystickou stránku vraždy. Podle místních pověstí byl Valentýn ideálním dnem pro rituální obětování, které mělo zajistit dobrou sklizeň. Když se však Fabian začal ptát vesničanů na tuto možnost, ti ho odmítli s tím, že Walton je již mrtvý a pohřbený, a tedy žádné další nebezpečí nehrozí. Tímto se vyšetřování dostalo do slepé uličky.

Když detektiv Fabian neuspěl s vyšetřováním podle místních pověr, začal pátrat ve Waltonově minulosti, ale ani tam nenašel žádné relevantní informace. Jednou z mála stop bylo zjištění, že po smrti Charlese zmizely z jeho účtu téměř všechny peníze, avšak osud těchto peněz zůstal nejasný.

Fabian se musel nakonec smířit s tím, že vyšetřování se neubírá správným směrem. Naposledy navštívil místo činu, kde ho obklíčil černý pes. Když se pokusil vysvětlit událost malému chlapci, který kolem procházel, ten ho ignoroval a s křikem prchal pryč. Později téhož dne byl na nedalekém stromě nalezen oběšený černý pes.

Ve troskách rozbořeného stavení za Waltonovým domem byly objeveny jeho hodinky, do nichž bylo vloženo barevné sklíčko. Místní obyvatelé věřili, že tímto způsobem chrání svého majitele před zlými úmysly lidí, kteří mu chtějí ublížit. Tento objev však byl posledním důležitým zjištěním v případu tajemné vraždy Charlese Waltona. Dodnes zůstává tento hrůzný čin nevyřešený.

Zdroje informací:

https://www.bbc.co.uk/coventry/features/weird-warwickshire/1945-witchcraft-murder.shtml

https://en.wikipedia.org/wiki/Killing_of_Charles_Walton

Historicmysteries.com: The Charles Walton Witchcraft Murder

Podobné články

Doporučujeme

Další články