fb pixel Nevyhazujte staré kartáčky! Naděláte s nimi ještě velkou parádu – G.cz
Vyhledávání

Nevyhazujte staré kartáčky! Naděláte s nimi ještě velkou parádu

Šperk z použitého kartáčku? Jakkoli to zní bizarně, výsledek vás velmi mile překvapí.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 27.11.2015, 08:50

Popularita barevných plastových šperků je opět na vzestupu. Devadesátky jsou v kurzu. Nemusíte za ně ale utratit ani korunu a vyrobíte si originální náramek, který vám budou všechny kamarádky i sokyně závidět.

Jak na to? Úplně jednoduše

Připravte si menší kleště, staré kartáčky, které by jinak letěly do koše, hrnec s vařící vodou (plus jeden se studenou vodou) a ručník. Případně i žáruvzdorné rukavice, pokud je máte.

Kartáčky, kterým jste kleštěmi vytrhali všechny štětiny, vařte na mírném plameni hodinu (ne kratší dobu, jinak na kartáčku vzniknou nevzhledné bílé proužky, kterých se už nezbavíte), vyzkoušejte, jestli jsou už tvarovatelné. Pak je pomocí kleští a rukou v ručníku (případně žáruvzdorných rukavic, POZOR, nikdy holou rukou, hrozí popáleniny) upravte do požadovaného tvaru. Pak nechte vychladnout ve studené vodě.

A voila! Je hotovo!

Přestože to vypadá velmi jednoduše a zvládlo by to i malé dítě, nikdy nenechávejte děti dělat tuto činnost samotné. Pod dohledem dospělých to ale může být velmi zábavná aktivita.

Kompletní postup si prohlédněte v tomto videu:

Náramek se hodí jako dárek k blížícím se Vánocům. Ale nejspíš si ho budete chtít nechat. A příště možná budete při koupi kartáčku hledět i na jeho estetickou funkci...

A pokud byste si radši vlastnoručně vytvořili vánoční atmosféru, mrkněte SEM.

Podobné články

Doporučujeme

Další články