Nevíte, co se životem? Vstupte do světa Ynspirace! – G.cz
Vyhledávání

Nevíte, co se životem? Vstupte do světa Ynspirace!

Konečně je tu návod, jak začít prožívat své sny

Ivan Brezina
Ivan Brezina 26.8.2016, 19:22

První interaktivní festival v Česku se jmenuje Ynspirology a vypukne už za pár dnů. „Jeho smyslem je inspirovat generaci Y (tedy mladé lidi narozené v letech 1986 – 2000), aby něco udělali se svými životy,“ vysvětluje umělec a performer Yemi. „Začít něco tvořit, cestovat… Co, to už je na každém, ale jde prostě o to přestat snít a začít svoje sny prožívat.“

Organizátoři festivalu nejdřív nasbírali informace o tom, co generaci Y baví. Už to samo o sobě nebylo lehké, protože jde o stovky nejrůznějších světů počínaje videohrami přes grafiku, cestování a youtubing až třeba po choreografii.

Všechny tyhle disciplíny, odvětví, zábavy a zájmy se 9. září objeví na festivalu, který se uskuteční ve speciálním kontejnerovém městečku u pražského OC Metropole Zličín. Návštěvníci se tu setkají s více než třiceti umělci, youtubery, cestovateli, muzikanty, digitalisty a kreativci. Budou si to moci vyzkoušet řadu analogových i digitálních dílen: zónu virtuální reality, laserovou harfu, tilt brush, sportovní trenažery, gaming VR, hudební, grafické a video workshopy nebo třeba YTB live streamy.

Ve virtuální realitě prožijí třeba hokejový zápas, sezení na křídlech orla nebo průjezd virtuálním Rio de Janeirem na kole. Kromě toho se na festivalu uskuteční i spousta mini koncertů od Republic of Two, Lake Malawi, Adama Mišíka až třeba po PSH.

Do youtuberů jsme se na www.g.cz nedávno docela pustili. Jedním z nejznámějších je Johny Machette, viz jeho kanál zde:

https://www.youtube.com/user/PetrSimon

„Ano, většina českých věcí na YTB jsou nekvalitní a povrchní nesmysly a nic neříkající odpad,“ souhlasí s námi. „Podle mého odhadu je toho až 90 % – třeba všechny ty videa, co si která holka koupila na sebe nebo jak nějaký kluk sežral patnáct hamburgerů. Asi jedna desetina českého obsahu na YTB ale stojí za zhlédnutí, protože předává něco zajímavého. A i ten zbytek má cenu, i když často jen pro své tvůrce. Výroba YTB videí je učí vyjadřovat se, prosadit se a nestydět se. Právě to generaci Y dost chybí.“

Johny Machette bude mít na festivalu přednášku o tom, jak se na sociálních sítích povedlo prosadit jemu. „Když člověk něco opravdu chce a věří si, dokáže to,“ shrnuje. Doražte na festoval Ynspirology a on už vám vysvětlí, jak na to.

Více se dozvíte na ynspirology.cz. Vstupenky se dají koupit na ticketportal.cz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články