fb pixel Neuvěřitelný život Quincyho Jonese: Se Sinatrou sváděl holky, s Rayem Charlesem jel v heroinu a opice Michaela Jacksona mu pokousala dceru – G.cz
Vyhledávání

Neuvěřitelný život Quincyho Jonese: Se Sinatrou sváděl holky, s Rayem Charlesem jel v heroinu a opice Michaela Jacksona mu pokousala dceru

Pařil se Sinatrou i Rayem Charlesem, Monroe se mu nelíbila, Jacksonova opice mu pokousala dítě. Quincy Jones je prostě neuvěřitelný. Quincy Jones je člověk s nejvíce nominacemi na Grammy v historii ceny. Quincy měl tři manželky a bezpočet přítelkyň, má také mnoho dětí. Na snímku je s dcerou, herečkou Rashidou Jones. Jones mimo jiné stojí za Jacksonovým albem Thriller. S králem popu jej pojil vztah nejen pracovní, ale i přátelský. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Pařil se Sinatrou i Rayem Charlesem, odmítl Marilyn Monroe, dvakrát týdně večeří se Zuckerbergem, Bezosem a Muskem... Život hudebního producenta Quincyho Jonese je prostě neuvěřitelný. 14. března slaví tahle legenda 86. narozeniny, a tak poskytla magazínu GQ velký rozhovor, který je opravdu našlapaný úžasnými zákulisními informacemi.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 14.3.2019, 10:05

Život, co vydá za pět

Trumpetista, producent nejprodávanějšího alba na světě, skladatel filmové hudby, milovník žen, otec mnoha dětí, boháč, člověk, který je v showbyznysu přes půl století, přítel "nejslavnějších ze slavných". Quincy Jones je v branži legendou s velkým L. V březnu slaví už 86. narozeniny, přesto vůbec neplánuje končit nebo kamkoliv odcházet. Když se ale člověk podívá, co všechno už má za sebou, dost se jeho vůli diví. Na druhou stranu, tak zábavnou jízdu by byla fakt škoda přerušovat.

V souvislosti s Jonesovými půlkulatinami se chystá velký dokument i kniha o jeho životě. Ale slavný magazín GQ už nyní nabízí malou ochutnávku. Jones mu totiž poskytl opravdu rozsáhlý rozhovor, ve kterém mluví o svém dětství mezi chicagskými gangstery i (ne)vztahu s matkou, kterou, když mu bylo asi sedm, museli zavřít do blázince.

Co je ale ještě víc fascinující, jsou zákulisní historky, kterými Jones (snad trochu podobně jako esenbák v Pelíškách) jen hýří. Jako úplný mladík téměř neustále pařil s Frankem Sinatrou a Rayem Charlesem. "Tihle dva, kámo, ti vymysleli párty," svěřuje se v rozhovoru pro GQ prostořeký producent. Společně se Sinatrou sváděli holky, i když to prý nebylo těžké, údajně se jim do postelí hrnuly samy.

Přiznal také, že s Rayem společně strávili pět měsíců v heroinovém opojení. Jones pak zrádnou drogu opustil, Charles se s ní potýkal desítky let. "Musel si pak píchat do varlat, měl na to najatého chlapíka, co to dělal za něj. Jednou jsem u toho byl, bylo to děsivé," vzpomíná na tuhle specificky úžasnou dobu. Za zkušenosti s drogami se nijak nestydí. Za svůj dlouhý život vyzkoušel úplně vše, co lze, a chvíli měl i poměrně slavného dealera – trávu si kupoval od samotného Malcolma X.

Story s opicí

Jedním z Jonesových největších úspěchů je produkce "nejprodávanějšího alba na světě" – Thrilleru od Michaela Jacksona. S králem popu je pojilo dlouholeté přátelství a blízká spolupráce, Jones znal Michaela i jeho rodinu od 12 let. "Když je vám tak málo a už tehdy to v sobě máte, je jasné, že to prostě bude úspěch,“ popsal Jacksonův talent Quincy.

K Jacksonovi domů chodil producent často na návštěvu a mnohokrát s sebou vzal některé ze svých dětí. Jednu z jeho dcer pokousal Jacksonův šimpanz jménem Bubbles, jiné z Jonesovic dětí traumatizoval kocour, který přímo před ním vyskočil na papouščí klec a okrasného ptáka uvnitř prostě sežral. Historky z večírků s Jacksonem jsou taky kvalitka – v rámci akce Jamese Browna se Michael nepohodl s Princem, druhý jmenovaný si pak na Jacksona počkal v limuzíně, a když kolem něj Jackson procházel, nařídil řidiči, aby ho přejel. Nepovedlo se, ale podle Jonese to bylo zcela úmyslné.

No, a takové veselé příběhy sype tenhle velikán z rukávu. Rád vypráví o tom, že se mu Sinatra snažil dohodit Marilyn, ale ona se mu nikdy nelíbila, takže odolal, nebo vzpomíná na první setkání s mladičkými členy The Beatles, které označil za jedny z nejhorších muzikantů na světě.

Deset let byl jeho sousedem Elon Musk, o kterém Jones mluví jako o sympaťákovi a spolu s ním a Jeffem Bezosem a Markem Zuckerbergem se prý dvakrát, třikrát do týdne scházejí na večeři. Známá je taky story z výletu do Vatikánu, na který jej pozval Bono Vox. Když se Jones sklonil, aby hlavě církve políbil ruku, všiml si jeho stylových bot a nahlas mu je pochválil. Vyčerpávají, co? Nechápeme, že o tom další Jonesův kamarád, Steven Spielberg, ještě nenatočil film.

A tady čtěte příběh nejúspěšnějšího českého herce Herberta Loma.

Podobné články

Doporučujeme

Další články