fb pixel Netflix vydá korejskou verzi seriálu Papírový dům, ve světě známý jako Money Heist – G.cz
Vyhledávání

Netflix vydá korejskou verzi seriálu Papírový dům, ve světě známý jako Money Heist

Zdroj: YouTube.com - Kami Otaku

Oblíbená streamovací služba Netflix chystá korejskou verzi španělského seriálového hitu Money Heist AKA Papírový dům. Kriminální drama o absurdně komplikované vloupačce do tiskárny na peníze příští rok končí finální pátou sérií.

Jan Studnička
Jan Studnička 1.12.2020, 11:43

Money Heist

Mezi Helsinki, Berlin a Tokio se přidává Soul. Netflix totiž oznámil, že hodlá vydat korejskou verzi populárního seriálu Money Heist, u nás známého jako Papírový dům, v originále La Casa de Papel. A ne, navzdory tomu, co vidíte na úvodce to nebude anime. Omlouváme se všem fandům japonské animace, jen nám to přišlo vtipné. Bude to hrané, stejně jako originál.

Showmaker originálu Alex Pine prohlásil, že ho vždycky fascinovalo, jak dobře si Money Heist v Jižní Koreji vede. A zároveň upozornil na to, jak si Korea v oblasti filmu a televize vybudovala v posledních několika letech velice silný hlas. “Podobně jako La Casa de Papel, korejská tvorba umí překračovat kulturní hranice a najít si fanoušky po celém světě, zvlášť mezi mladými lidmi,” řekl.

Korejskou verzi seriálu bude podle Netflixu režírovat Kim Hong-Su, který si udělal jméno na televizních dramatech jako The Guest, Voice a Black. Scénář bude psát Ryu Yong-jae, který je podepsaný, pod netflixáckým My Holo Love. Pro natáčení se streamovací služba spojí se dvěma velkými korejskými produkčními společnostmi - BH Entertainment a Contents Zium. Datum vydání ještě nevíme.

Čtvrtá série původního La Casa de Papel vyšla letos v dubnu a finální pátá série se právě tvoří.

Jižní Korea

Paradoxně to bývá často spíš opačně, tedy že Západ adaptuje korejskou tvorbu. Třeba akční psychodrama Oldboy, které Hollywood převedl do angličtiny s Joshem Brolinem v hlavní roli. Nebo šotoušské postapo Snowpiercer bylo původně korejské a teprve pak dostalo film a následně seriál… mimochodem na Netflixu. Ale můžeme jít i dál do minulosti, třeba k paranormální romanci Dům u jezera.

V posledních letech si ale přesně jak Alex Pine říká, našla korejská tvorba cestu na západ i bez přičinění amerických filmových studií. Třeba excelentní horor Train to Busan nebo naposled oscarová satira Parazit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články