fb pixel Netflix Party vám umožní sledovat televizi se svými přáteli, aniž byste museli ven – G.cz
Vyhledávání

Netflix Party vám umožní sledovat televizi se svými přáteli, aniž byste museli ven

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Netflix Party je nová funkce, díky které můžete sledovat Netflix s přáteli, aniž byste se museli scházet, což se vám bude v době karantény náramně hodit. Už teď aplikaci využívá půl milionu lidí.

Jan Studnička
Jan Studnička 18.3.2020, 10:53

Netflix Party HARD!

V podstatě je Netflix Party speciální přídavek, který můžete využít na prohlížečích Google Chrome. Když si tuhle funkci do prohlížeče přidáte a vlezete na stránku Netflixu, okamžitě se vás Chrome zeptá, jestli chcete aktivovat Party. Díky ní se pak můžete propojit s účty ostatních uživatelů a dívat se na film společně, zatímco se třeba vykecáváte na Skypu. A pokud je vás hodně, Netflix Party má vlastní chat, na kterém si můžete vyměňovat během filmu zprávy. Teoreticky můžete udělat projekci jako pro menší biograf. Navíc film přetáčíte spolu, zastavujete spolu, přeskakujete titulky společně.

Což znamená, že vás čeká ta roztomilá epizodka s jednou holkou, která během Johna Wicka stihne odcourat na záchod pětkrát. A vy děláte, že vám to vadí, ale aspoň si u toho stihnete dodělat popcorn. Zkrátka, společný bingewatching je zpátky a tentokrát u toho můžete pohodlně ve spodním prádle, aniž byste někoho pohoršovali. Podle oficiálních čísel už má Netflix Party přes pět set tisíc uživatelů.

Bingo nebo katastrofa?

Pro streamovací služby je pochopitelně pandemie koronaviru ráj na zemi, protože lidé po celém světě jsou nuceni se válet doma. Přestože Netflix nezveřejňuje oficiální čísla, můžeme odhadovat, že jeho sledovanost se za posledních několik týdnů zvýšila. Ekonomové se ale domnívají, že pro kabelovky i streamovací služby tohle může z dlouhodobého hlediska znamenat katastrofu. Jednou totiž karanténa skončí a svět naplno zasáhne ekonomická recese způsobená virem. A spousta lidí přestane využívat věci jako je právě Netflix a vrátí se k torrentům, protože bude škudlit každou korunu.

Paradoxně by tahle možnost přišla ve chvíli, kdy byla všeobecná internetová harmonie za dveřmi. V posledních průzkumech se drtivá většina lidí shodla na tom, že je mnohem výhodnější za content platit službám jako je Spotify, iTunes, Steam nebo Netflix, než je nelegálně stahovat z internetu.

Vidíte, to je zajímavé téma na debatu. A nově ho můžete se svými přáteli řešit u sledování Stranger Things přímo přes Netflix Party. Pokud máte smysl pro ironii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články