fb pixel Nespal devět dní v kuse a šňupal otcův popel: 10x Keith Richards, který dnes slaví 75. narozeniny – G.cz
Vyhledávání

Nespal devět dní v kuse a šňupal otcův popel: 10x Keith Richards, který dnes slaví 75. narozeniny

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Keith Richards, kytarista legendárních Rolling Stones slaví neuvěřitelných 75 let. A tím myslíme doslova neuvěřitelných, jelikož při svém životním stylu plném alkoholu, drog a především nekonečného množství cigaret, je Keith považován za zázrak přírody. Muž, který žil skutečně naplno měl ale několikrát opravdu namále...

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 18.12.2018, 11:43

1. Málem několikrát uhořel

Během koncertu v Chicagu v roce 1972 pozval majitel Playboye Hugh Hefner Richardse k sobě na večírek. Zatímco Richards na záchodě bral drogy se saxofonistou Bobby Keys, všiml si Hefner, že z místnosti vychází kouř. Okamžitě zavolal personál domu, aby vyrazili dveře – když se jim to konečně podařilo, našli místnost v plamenech a v ní sjetého Richardse, který si nevšiml, že začalo hořet. Podruhé se mu něco podobného stalo na konci 70. let, kdy musel se svou přítelkyní uprostřed noci vyskočit z okna, protože jeho nedopalek pravděpodobně zapálil koberec ve vedlejším pokoji.

2. Hrál v Pirátech z Karibiku

Johnny Depp tvrdí, že postava Jacka Sparrowa ze série o Pirátech z Karibiku je inspirována skunkem z kreslených animáků o Bugs Bunnym a právě Keithem Richardsem. Richards si proto zahrál postavu Sparrowova otce kapitána Edwarda Teagua v posledních třech dílech Pirátů z Karibiku. Zajímavostí je, že jeho bratra hraje Paul McCartney – tomu se říká hvězdné obsazení.

3. Chuck Berry mu dal pěstí

Richards často vypráví historku, jak spolu byli s rocknrollovou legendou Chuckem Berrym u něj ve zkušebně, když si Keith všiml Berryho kytary. Richards si kytaru vzal a zahrál na ní akord E – v ten moment se Berry otočil, zařval „Nikdo nesahá na mojí kytaru“ a dal Richardsovi ránu.

4. Napsal největší hit Rolling Stones ve spánku

Richards vůbec netuší, jak vznikla I Can’t Get No Satisfaction, jeden z největších hitů 60. let. Jednoho dne ráno se Richards vzbudil a všiml si, že jeho malý kazetový rekordér, který měl vedle postele někdo v noci zapnul. Přetočil pásku na začátek a najednou uslyšel, jak sám hraje zhruba dvě minuty na akustiku – byla to první verze Satisfaction, po které následovalo zhruba 40 minut chrápání. Richards dodnes tvrdí, že si vůbec nepamatoval, že by se v noci vzbudil.

5. Šňupal otcův popel

Během rozhovoru v roce 2007 prozradil, že poté, co jeho otec zemřel, šňupal Richards jeho popel smíchaný s kokainem. „Mému tátovi by to bylo u p.dele“ prohlásil. Po vlně kritiky vydal Richardsův manažér zprávu, že to prý byl jen pokus o vtip – sám Keith později ve své autobiografii napsal, že mu při otvírání urny zůstalo trochu popelu na stole, tak ho setřel prstem a malinko k němu přičichl. Praví fanoušci ale vědí, že první verze příběhu je pravděpodobně pravdivější.

6. Dělal v Austrálii chůvu

Během turné v Austrálii v roce 1973 kupoval Richards drogy od jedné mladé Australanky – byla sympatická, takže když Richardsovi nabídla, jestli u ní nechce přespat, kytarista nadšeně souhlasil. Druhý den ráno zjistil, že slečna má dítě – nicméně, líbil se mu u ní natolik, že tak zůstal celý týden. Zatímco jeho nová přítelkyně chodila do práce, staral se Richards o jejího malého syna – později prohlásil, že někde v Melbourne dnes žije člověk, který neví, že mu kytarista Rolling Stones utíral zadek.

7. První nahrávací studio měl v koupelně

Na počátku své hudební kariéry bydlel Richards spolu s Mickem Jaggerem a původním kytaristou kapely Brianem Johnsem v jednom společném malém bytě. Své první písničky nahrávala kapela v koupelně – krom toho, že měla místnost dobrou akustiku, líbilo se Richardsovi po každé písničce spláchnout záchod. Proč? Podle jeho slov znělo nahrané splachování jako potlesk.

8. Richards nebo Richard?

Původním příjmením se kytarista Rolling Stones skutečně jmenuje Richards s písmenem „S“ na konci – nicméně v roce 1963 si na radu manažera začal říkat Richard bez S, jelikož to prý znělo víc popově. Richards se ke svému původnímu jménu vrátil v polovině sedmdesátých let.

9. Nespal devět dní v kuse

Richards je slavný tím, že velice málo spí. Během nahrávání desky Some Girls prý nespal pět dní v kuse. Nejdéle to prý vydržel celých devět dní až z ničeho nic usnul ve stoje a praštil se hlavou o skříň. Když se vzbudil, ležel v kaluži krve, kterou považoval za vylité víno.

10. Myslel si, že policisté jsou trpaslíci v uniformě

V roce 1967, zatímco byl Richardspod vlivem LSD (dle svých slov byl „extremely high“), zazvonila na jeho dveře policejní hlídka. Zfetovaný Richards je považoval za malé trpaslíky v policejních uniformách a začal je nadšeně objímat.

A tady si přečtěte o 10 nejlepších vánočních reklam všech dob.

Podobné články

Doporučujeme

Další články