fb pixel Neskutečné skutečné příběhy: Pán tygrů, Řeholnice a další dokumenty na Netflixu, které musíte vidět – G.cz
Vyhledávání

Neskutečné skutečné příběhy: Pán tygrů, Řeholnice a další dokumenty na Netflixu, které musíte vidět

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Netflix je spása karanténních lidí, to už padlo mnohokrát. Pokud vás ale už hrané filmy a seriály z jeho nabídky nudí a chcete něco opravdového, jste na správném místě. Jestli totiž populární streamingová služba něco opravdu umí, pak je to točit série o skutečných lidech a událostech. Prohrabali jsme se aktuální nabídkou a vybrali, co stojí za vidění.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.4.2020, 14:29

Joe Exotic? To spíš ICONIC!

Možná jste o tom už četli u nás nebo jinde, možná jste jen zahlédli podivného týpka s odbarveným mulletem, v barevné košili a ve společnosti více či méně odrostlé divoké šelmy. Joe Exotic, bývalý majitel tygří ZOO, který si momentálně odpykává trest za objednávku vraždy aktivistky Carole Baskins, je jednou z hlavních - no, co si budeme nalhávat - hlavní hvězdou aktuálně nejsledovanější doku-série na Netflixu - Pána tygrů. Tahle neuvěřitelná, avšak velmi skutečná sonda do života bizarních lidí je jednou ze seriálových událostí jara 2020 a rozhodně byste to měli vidět.

A za vidění rozhodně stojí i Utrpení Gabriela Fernandeze, ačkoliv předem říkám, že je to pro silné nátury. Kromě příběhu malého chlapce, kterého brutálně umučila vlastní matka a její přítel sledujeme také neméně brutální selhání systému. U nás málo známý, v USA naopak nechvalně proslulý soudní spor, odhalil věci, ze kterých zůstává rozum stát...

Mrazivou, podivnou a vlastně skvělou podívanou je ale i trochu zapadlý hit konce roku 2019 - Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka. Po zhlédnutí děsivých videí vyšinutého zločince se skupina internetových milovníků zvířat rozhodne vrhnout do pátrání na vlastní pěst a vzít spravedlnost do svých rokou. Ve středně šíleném příběhu o nedohledataleném trapiteli koček a bandě internetových stalkerů ale přijde hodně temný twist. Inu, nechte se překvapit a je-li vám to málo, další tipy na vydařené dokumentární série na Netflixu najdete v galerii tady:

A nemusíte se ničeho bát. Kromě divných chovatelů kočkovitých šelem, jejich ještě divnějších odpůrců, zneužívaných jeptišek a zavražděných nebo zmizelých dětí jsme tam přihodili i jeden či dva oddechové kousky. Pokud jste v karanténě dosud vnímali jen mírné šílenství z nezvyklé izolace, užijte si s naším výběrem zcela nový pocit beznadějné deprese, že tahle společnost si stejně nic jiného než smáznout z povrchu zemského nezaslouží.

Podobné články

Doporučujeme

Další články