fb pixel Neodolatelné svaly i odkaz na Indianu Jonese: 15 věcí, co jste nevěděli o prvním Kapitánovi America – G.cz
Vyhledávání

Neodolatelné svaly i odkaz na Indianu Jonese: 15 věcí, co jste nevěděli o prvním Kapitánovi America

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Pamatujete na doby, kdy kolos jménem filmy podle komiksů od Marvelu teprve nabíral dech? Diváctvo tehdy milovalo Iron Mana, Thora a do třetice se k nim v roce 2011 přidal Kapitán America, který byl navzdory podtitulu První Avenger posledním, kdo sólo filmem připravoval půdu filmovým Avengers. Co dalšího o povedené adaptaci hrdiny jak z Hvězd a pruhů nevíte?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.2.2019, 12:17

Tři štíty

Jedním z poznávacích znamení Kapitána Americy je jeho štít. Filmoví tvůrci potřebovali celkem tři prototypy ochranné zbraně, aby natočili snímek Kapitán America: První Avenger; jeden gumový, jeden magnetický a jeden kompletně digitální.

Jakkoliv vám mohl Steve Rogers aka Kapitán America s tváří Chrise Evanse v roce 2011 ve srovnání s Iron Manem nebo Thorem připadat komický a tupý (nám totiž trochu připadal), film měl štěstí na kvalitního záporáka (Hugo Weaving) a skvělou hlavní ženskou postavu, ostřílenou agentku Peggy Carter (Hayley Atwell). Proto jsme se v zajímavostech, jež možná nevíte, zaměřili právě na ně. Ale vybrali jsme samozřejmě i několik špeků, které znají jen fanoušci původního komiksu, a ano, snažili jsme se vyhnout spoilerům pro případ, že jste to ještě neviděli.

Pak byste měli vědět, že film najdete na vašich oblíbených streamovacích platformách. A víc už v galerii tady:

A tady 15 skvělých hlášek z prvních dvou Deadpoolů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články