Neodolatelné svaly i odkaz na Indianu Jonese: 15 věcí, co jste nevěděli o prvním Kapitánovi America

Pamatujete na doby, kdy kolos jménem "filmy podle komiksů od Marvelu" teprve nabíral dech? Diváctvo tehdy milovalo Iron Mana, Thora a do třetice se k nim v roce 2011 přidal Kapitán America, který byl navzdory podtitulu "První Avenger" posledním, kdo sólo filmem připravoval půdu filmovým Avengers. Co dalšího o povedené adaptaci hrdiny jak z Hvězd a pruhů nevíte?

Tři štíty

Jedním z poznávacích znamení Kapitána Americy je jeho štít. Filmový tvůrci potřebovali celkem tři prototypy ochranné zbraně, aby natočili snímek Kapitán America: První Avenger; jeden gumový, jeden magnetický a jeden kompletně digitální.

Jakkoliv vám mohl Steve Rogers aka Kapitán America s tváří Chrise Evanse v roce 2011 ve srovnání s Iron Manem nebo Thorem komický a tupý (nám totiž trochu připadal), film měl štěstí na kvalitního záporáka (Hugo Weaving) a skvělou hlavní ženskou postavu, ostřílenou agentku Peggy Carter (Hayley Atwell). Proto jsem se v zajímavostech, které možná nevíte, zaměřili právě na ně. Ale vybrali jsem samozřejmě i několik špeků, které znají jen fanoušci původního komiksu a ano, snažili jsme se vyhnout spoilerům pro případ, že jste to ještě neviděli.

Pak byste měli vědět, že film běží dnes ve 22 hodin na televizi Nova. A víc už v galerii tady:

A tady 15 skvělých hlášek z prvních dvou Deadpoolů.


Komentáře

Doporučeno pro vás