fb pixel Není keťák jako kaťák: Osvědčené koňské sedativum stoupá v žebříčku populárních drog – G.cz
Vyhledávání

Není keťák jako kaťák: Osvědčené koňské sedativum stoupá v žebříčku populárních drog

Sedativum pro koně, které vás po požití zaručeně zbaví čichu a chuti a zároveň vám zajistí pocit lehkosti a zvýšené chuti komunikovat s každým, kdo se vám postaví do cesty. I takto by se dal definovat v Česku čím dál oblíbenější ketamin. Ten je mezi námi díky profesoru chemie Calvinovi Stevensovi už od 60. let minulého století.

Martin Miko
Martin Miko 6.12.2018, 16:31

Ketamin pomáhá koním

Ketamin byl poprvé využíván americkou armádou ve válce ve Vietnamu, kde sice vojákům ulevoval při bolestech, jenže jako bonus se při odeznívání látky začaly dostavovat podivné halucinace, takže se rozhodlo, že se dále nebude využívat pro lidské potřeby. Veterináři po něm však sahají dál, a proto je mezi lidmi známý jako sedativum pro koně.

Když se mezi obyčejnými lidmi v USA rozšířilo, jaké účinky ketamin přináší, netrvalo dlouho a postupně se z léku stala další z běžně dostupných drog v hudebních klubech. Během krátké doby si ketamin získal hned několik přezdívek, které se velmi rychle uchytily. Když byl ve formě tabletky, říkalo se mu pilulka míru, a když jste si ho chtěli pořídit ve směsi pro kouření, přezdívalo se mu andělský prach. V 70. letech oblíbenost látky klesla, jenže jeho výroba nebyla tak náročná a dala se zvládnout v domácích podmínkách. Takže na černém trhu byl pořád hojně k mání. Ostatní drogy jako metamfetamin, extáze nebo LSD už ale byly oblíbenější a žádanější, takže není divu, že dealeři za ně ketamin mnohdy vydávali.

Ketamin si můžete buď píchnout do žíly, šňupnout si ho, nebo ho sníst jako tabletu. Dokonce je možné ketamin zakouřit společně s tabákem. Účinky nastupují během pěti až třiceti minut, posléze následuje stav, který by měl trvat zhruba hodinu. Účinek ketaminu je při malých dávkách přirovnáván k rajskému plynu, což ve zkratce znamená, že se cítíte lehce a otupěle. Součástí tohoto stavu může být i nevolnost. Zásadním důvodem, proč lidé na festivalech užívají ketamin, jsou halucinace, derealizace a pocity depersonalizace. V případě, že si dáte moc, může u vás dojít k takzvanému „K-Hole“, což je stav při němž vaše mysl splyne s okolním vesmírem podobně jako při užití drogy DMT. Říká se, že při tomto stavu můžete promlouvat s entitami a roboty, kteří vám ukážou životní cestu a směr.

Zároveň se při předávkování dočkáte narkózy, při níž budete mít otevřené oči. Při dlouhodobém užívání už tu ovšem jsou rizika, kvůli kterým byste se měli ketaminu vyhýbat. Jedním z nich je bezesporu zhoršení kognitivních funkcí, a to včetně paměti. Dále vás může doprovázet úzkost, deprese a poruchy pozornosti. Rozhodně se nedoporučuje kombinovat ketamin s jinými látkami, a to zejména s extází, protože zde hrozí kolaps organismu.

Proč to píšeme? Protože je to tak trendy, že pokud vyrážíte do víru velkoměsta, pravděpodobně se s tím setkáte. Tak ať víte, co vás v tom zlém, temném světě tam venku čeká!

A zde si myslíme, že online média by měla některý obsah zpoplatnit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články