fb pixel Nenechali vás psát? Nahlašte ty zlotřilce! Bavorský poslanec Bystroň vyhlásil válku německým mainstreamovým médiím – G.cz
Vyhledávání

Nenechali vás psát? Nahlašte ty zlotřilce! Bavorský poslanec Bystroň vyhlásil válku německým mainstreamovým médiím

Zdroj: wkipedia.org

Bavorský poslanec českého původu Petr Bystroň za krajně pravicovou Alternativu pro Německo (AfD) se rozhodl zatočit s lživými a manipulativními články. Vytvořil web, který bude zaznamenávat nepravdivé informace, jež se šíří světem médií a zároveň na něm nabízí prostor promluvit těm žurnalistům, kterým ve vydavatelství dali na nějakou kauzu či téma stopku. Pojmenoval ho Mainstream Aussteiger, což v překladu znamená Odpadlíci z hlavního proudu. Pokud se vám to zdá bohulibé a záslužné, ještě nespěchejte...

Martin Miko
Martin Miko 6.12.2019, 16:57

Hon na mainsteamová média?

V sousedním Německu se jeden barovský poslanec rozhodl, že zatočí s manipulativními články. Takže vytvořil web, který vyzývá novináře, aby anonymně nahlašovali situace, ve kterých byli nuceni vedením své redakce k tomu, aby zatajovali nebo přibarvovali pravdivé události, které se staly. Zdá se, že Německo se stejně jako zbytek Evropy potýká s nátlakem zájmových skupin, miliardářů a korporací, kteří si přejí, aby byla pravda veřejnosti představována určitým způsobem.

V Česku jsme již několikrát zaznamenali, že zatímco byl český premiér řešen ve všech českých i světových médiích, tak na webu iDnes.cz byla hlavní kauzou dne zpráva o počasí a nutnosti včasné výměny letních pneumatik za zimní. Těmto situacím chce bavorský politik českého původu Bystroň zabránit díky novému webu, který je prý naprosto anonymní a jakýkoliv novinář může za pomocí formuláře na webu informovat o křivdách, kterých byl svědkem.

Pokud vám to doteď přišlo záslužné, čtěte dál. Bystroň je totiž členem krajně pravicové a euroskeptické strany AfD. A tak skutečných důvodů, proč tento web vznikl, může být hned několik. Jedním z nich je, že se pokouší vytvořit jakousi iluzi, že německá média jsou pod velkým a neustálým tlakem zájmových skupin a podnikatelů, kteří přikazují novinářům, jaké informace psát. Je možné, že Bystroň chce tímto „pozitivním“ přístupem ukázat Německu, že to vlastně myslí dobře a chce pomoct všem novinářům z největších německých mediálních domů. Každopádně z hlediska PR a marketingu se jedná o dobrý tah nejen pro Bystroně, ale i pro celou AfD.

Politologové však tvrdí, že si lidé budou z tohoto webu pouze dělat legraci nebo tam budou šířit hoaxy, takže web vlastně ničemu nepomůže. Německá média samozřejmě nezapomněla zmínit fakt, že bavorský poslanec pochází z České republiky a do Německa se dostal v roce 1986, když společně se svou rodinou emigroval. V Německu následně všichni získali politický azyl, takže se jedná o emigranta, který v cizí zemi působí v protiimigračním politickém subjektu a je dokonce předsedou bavorského zemského spolku AfD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články