Největší australský hrdina od dob Stevea Irwina: Egg Boy zvajíčkoval rasistického senátora a získal si tak naše srdce – G.cz
Vyhledávání

Největší australský hrdina od dob Stevea Irwina: Egg Boy zvajíčkoval rasistického senátora a získal si tak naše srdce

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Internet má nové hrdinu – stal se jím teprve sedmnáctiletý Australan Will Connolly, známý spíše pod svou novou přezdívkou Egg Boy. Nebojácný mladík plácl po hlavě vejcem australského senátora Frasera Anninga, který ve svém vystoupení svedl odpovědnost za teroristické útoky na Novém Zélandu na vzrůstající počet muslimských přistěhovalců. Egg Boy se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a získal si tak srdce celého světa.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 18.3.2019, 15:20

Vejcem proti rasismu

Nezávislý senátor za Queensland, kterého australská média označují za krajně pravicového, vzbudil rozruch svým vystoupením, ve kterém označil za viníky páteční tragédie samotné přistěhovalce – během útoku zemřelo na 50 lidí a mnoho dalších bylo zraněno. Anning dále prohlásil, že v Christchurchu sice umírali muslimové, ale obvykle jsou to právě oni, kdo páchají teroristické útoky. Australská vláda v čele s premiérem Scottem Morrisonem jeho slova tvrdě odsoudila s tím, že "nemají v Austrálii co dělat". Anningova slova rozhořčila i australskou veřejnost a dokonce vznikla i onlinová petice, která volá po jeho vyloučení z parlamentu; k dnešnímu dnu měla přes 1,2 milionů podpisů.

Den po útocích vystoupil Anning na tiskové konferenci, kde svůj postoj zopakoval a dodal, že důvodem útoku bylo vzrůstající násilí ze strany muslimů. A tehdy přichází na scénu mladý Will Connolly – nejprve senátora pouze pozoruje, poté vytahuje z kapsy mobil, začne s ním natáčet Anningovu hlavu a následně plácne rasistického senátora vejcem přes hlavu. Zuřící senátor mladíka okamžitě udeří pěstí, ale chlapec se nedá a Anninga natáčí dál, než se na něj vrhnou senátorovi podporovatelé a srazí ho k zemi – policie Connollyho sice zatkne, ale ještě ten den ho propouští. Samotný incident trvá jen několik vteřin, ale během této chvilky se z Connollyho stává Egg Boy – mladík, který se postavil rasové nenávisti.

Volňásky pro vaječného hrdinu

Z Egg Boye se okamžitě stává hit, nejprve australského a později i celosvětového internetu. Nebojácný hrdina s vejcem se objevuje na stovkách internetových koláží. Compuglobalhypermeganet Australia and New Zeland, největší australská memovací skupina zaměřená na seriál Simpsonovi, je doslova zavalena scénkami z pořadu, na které někdo přidělal Connollyho obličej. Australský časopis The Chaser volá po tom, aby byl Egg Boy zvolen Australanem roku, crowdfundingový server GoFundMe během jednoho dne vybral přes 10 tisíc australských dolarů na chlapcovu podporu a nákup dalších vajec. Jeden z pozůstalých po teroristickém útoku dokonce prohlásil, že mu zpráva o vajíčkovém útoku zlepšila den. Australské hudební skupiny Hilltop Hoods, The Amity Affliction, The Living End a Jebediah Egg Boyovi za jeho odvážný čin slíbili doživotní přísun volňásků na všechny své koncerty a dokonce získal oficiální pozvánku od pořadatelů prestižního hiphopového festivalu Rolling Loud.

Reakce australských politiků na sebe nenechaly dlouho čekat. Několik hodin po útoku oznámil premiér Morrisson, že se Anning nevyhne právním následkům fyzického útoku na sedmnáctiletého Egg Boye. Navíc chce vládní koalice s opozičními labouristy schválit rezoluci odsuzující Anningovy projevy rasové nenávisti. Kromě toho politika čekal další nepříjemný incident, když ho na letišti slovně napadl další mladý Australan a označil ho za "fucking shithead" a "sick cunt" – jedná se o tradiční specifické australské nadávky.

Mezitím stihl internet poděkovat Egg Boyovi tím nejlepším možným způsobem – skrze memes. Pro nás všechny zůstává tento mladík symbolem toho nejlepšího z Austrálie a jak poznamenal jeden komentář na Facebook, tím největším australským hrdinou od dob Stevea Irwina.

A tady si přečtěte 10 tipů, jak pojmenovat Klausovu novou stranu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články