fb pixel Nejšílenější halucinogeny, které lidstvo objevilo. Některé najdeme i v Česku – G.cz
Vyhledávání

Nejšílenější halucinogeny, které lidstvo objevilo. Některé najdeme i v Česku

Lysohlávka kopinatá Muškátový oříšek Očnatec obecný Lysohlávka kubánská + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Halucinogeny provázejí lidstvo od jeho vzniku. Existuje teorie o „zfetované opici“ – evoluční teorie, která tvrdí, že náš vývoj odstartovalo střetnutí našich opičích předků s lysohlávkami. Pojďme se podívat na nejdivnější látky, které do sebe lidé cpou za účelem rozšíření vědomí.

Václav Adamus
Václav Adamus 19.6.2022, 22:54

Sarpa salpa

Neboli Očnatec obecný. Jedná se o docela obyčejně vypadající rybku, která vás však může poslat na docela neobyčejný trip. Vyskytuje se ve Středozemním moři a Biskajském zálivu. V Chorvatsku ji čeští turisté chytili v přístavech Vis a Brač, zde jí přezdívají „ryba v pyžamu“. Jejich halucinogenní účinky jsou způsobeny tím, že se živí fytoplantkonem z posidonie mořské. Samotná ryba dorůstá velikosti 30–50 cm. Její halucinogenní účinky jsou známy již ze starého Říma, kde byla častým pokrmem na orgiích. Jedná se o jeden z nejsilnějších halucinogenů, a to jak délkou, tak intenzitou. Její účinky nejčastěji trvají 36 hodin. Je zajímavé, že tato ryba byla u Římanů tolik oblíbená, protože halucinace, které vyvolává, jsou rázu paranoidního – nejčastější popisované příznaky lidí jsou vidiny křičících zvířat, ale i osob. Proč látka vyvolává u lidí shodné přeludy, nebylo zatím zjištěno.

Flakka

Jsem Bůh i Satan, křičel nahatý krvácející chlápek z Floridy, který si dal dávku drogy jménem flakka, chemický vzorec – Alfa-Pyrrolidinopentiofenon (α-PVP). Jedná se o drogu, která je populární zejména v Americe, k nám se díkybohu zatím nedostala. V Americe jí také říkají koupelová sůl, známá je již od 60. let. Jedná se vlastně o stimulant, který má však silné halucinogenní účinky. Ty se projevují při malých dávkách jako uklidnění spojené s pocitem euforie a přívalem energie zároveň (v chudých oblastech vytlačila flakka kokain), vysoké dávky se projevují silnými paranoidními halucinacemi. Člověku stoupá teplota, takže má tendenci se svlékat, zároveň u uživatelů vzniká pocit nezranitelnosti – jsou schopni se rozběhnout proti jedoucímu autu. Na YouTube bylo možno vidět člověka, který si bez problému rozřezal dutinu břišní a takto se dal na útěk. Jedná se asi o největší svinstvo, po ruském krokodýlovi.

Muškátový oříšek

Čtete správně, mimochodem ve starých kuchařkách či atlasech rostlin se pro koření používá výraz droga. Jedná se o vysušené semeno stromu muškátovníku vonného, je pomocníkem při léčbě astmatu a je také účinným spazmolytikem – tedy potlačuje svalové křeče. Coby drogu muškátový oříšek užívali trestanci. Byl součástí vývaru, do kterého se přidávaly i cigaretové špačky. Požití většího množství vyvolává halucinace a může způsobit také přechodnou slepotu. Nutno dodat, že dávka, která takto působí, je zároveň nebezpečně toxická pro játra. Zhruba tak jako jed na krysy. Halucinace nejsou nikterak příjemné, výrazné jsou zvukové přeludy. Co nastává po intoxikaci, popisují lidé jako hotové peklo – člověk prožívá tu nejhorší kocovinu, jakou si dovedete představit. Trvá až tři dny.

Další halucinogenní látky a rostliny naleznete v galerii (stejně tak vyobrazení všech zmíněných).

ZDROJE:

wikipedie, idnes.cz, rybarstvi.cz

Podobné články

Doporučujeme

Další články