Nejobávanější narkobaron už asi vězení neopustí: Jaký majetek nashromáždil díky pašování drog El Chapo Guzmán? – G.cz
Vyhledávání

Nejobávanější narkobaron už asi vězení neopustí: Jaký majetek nashromáždil díky pašování drog El Chapo Guzmán?

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Vinen. Porota vynesla verdikt nad mexickým narkobaronem Joaquínem Guzmánem, který tak stráví s největší pravděpodobností zbytek života ve vězení. Když byl na svobodě, snažil se žít v duchu hesla: "když máš peníze, je život lepší". Podívejte se, jaké pěkné věci si on a jeho rodina za špinavé peníze koupili.

Václav Roman
Václav Roman 13.2.2019, 10:53

Zbohatl na neštěstí druhých

Guzmán, který získal kvůli svým 168 centimetrům přezdívku El Chapo (prcek), byl shledán vinným ve všech bodech obžaloby. Těch proti němu bylo vzneseno celkem deset. Aby se dostal k pohádkovému bohatství, neštítil se ničeho a vedl jeden z nejlépe prosperujících drogových kartelů na světě. Právě za členství ve zločinecké organizaci stanovuje americký trestní zákon doživotní trest bez možnosti žádat o předčasné propuštění, což by samo o sobě stačilo. Guzmán je navíc vinen z praní špinavých peněz, používání střelných zbraní a především z výroby a distribuce různých druhů drog. Přesná výše trestu má být oznámena 25. června.

Obchod s drogami mu hodně vynášel. Kartel Sinaloa, který El Chapo léta řídil, patřil k největším dodavatelům kokainu na americký trh. Dařilo se mu, i když byl Prcek na útěku, a dokonce i poté, co byl dopaden a eskortován do Spojených států.

V té nejlepší společnosti

Časopis Forbes zařadil před deseti lety mexického narkobarona do žebříku nejbohatších lidí světa, proti čemuž se Mexiko rázně ohradilo. V té době bylo jmění jednoho z nejmocnějších narkobaronů odhadováno na jednu miliardu dolarů, což jej vyhouplo na 701. příčku tohoto žebříku. Zločinec se dostal do společnosti dědiců i zakladatelů slavných firem, což pobouřilo nejen Mexičany. Výše Guzmánovo majetku byla odhadnuta podle objemu drog dovezených z Mexika do USA.

Před dvěma lety se objevila informace, že americké ministerstvo spravedlnosti se chystá zajistit 14 miliard, na které si Guzmán přišel nezákonným způsobem. Na kolik si Prcek doopravdy přišel, se těžko vyčísluje. Jedno je však jisté, dnes má rozhodně méně. Stále se však jedná o pěknou sumu, kterou nyní disponuje jeho rodina.

El Chapo má nejméně deset dětí, z nichž některé šly v otcových šlépějích a nyní si vydělávají obchodováním s drogami. Podle New York Post se nejvíce potatili sourozenci Ivan Archivaldo Guzman Salazar a Jesus Alfredo Guzman Salazar. Ivan a Alfredo mají být největšími oblíbenci někdejšího drogového bosse. Guzmán je měl se svou první manželkou Maríou Alejandrinou Salazar Hernández, s níž se oženil v roce 1977 v mexickém státě Sinaloa. Měli spolu celkem tři syny. Třetí z nich, který se jmenoval Cesar, však byl před sedmi lety zabit.

V následující galerii si můžete prohlédnout snímky, které uveřejnili na sociálních sítích dva protěžovaní synové Ivan a Alfrédo. Ukazují bohatství, na které si normální prací vyděláte jen hodně těžko:

A zde si můžete přečíst jak přispěl k dopadení Prcka Sean Penn a dalších 5 zajímavostí o nejobávanějším drogovém bossovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články