fb pixel Nejnenáviděnější Čech současnosti: Majitel Bohemia Energy Písařík se rozplakal při tiskové konferenci – G.cz
Vyhledávání

Nejnenáviděnější Čech současnosti: Majitel Bohemia Energy Písařík se rozplakal při tiskové konferenci

Zdroj: Profimedia

Český miliardář a spolumajitel Bohemia Energy Jiří Písařík se po dlouhém čekání rozhodl oficiálně promluvit poté, co znepříjemnil život necelé desetině obyvatel naší země. Jeho firma totiž dodávala elektřinu a plyn na více než 900 tisíc míst a ze dne na den náhle zkrachovala po 16 letech fungování na trhu. Písařík se během omluvy všem svým zákazníkům několikrát rozplakal.

Martin Miko
Martin Miko 8.11.2021, 15:44

Jiří Písařík na tiskové konferenci

Uplakaný miliardář Jiří Písařík, který znepříjemnil minimálně letošní zimu zhruba milionu Čechů, se od pádu své společnosti Bohemia Energy poprvé ukázal na veřejnosti a oficiálně promluvil na tiskové konferenci. Ve svém emotivním projevu, během něhož se hned několikrát rozplakal, nám prozradil například to, že se všem omlouvá, a že v příštím roce skončí i poslední dodavatel ze skupiny Bohemia Energy, kterým je Amper Market. Ten dodává energie více než 8 a půl tisícům klientům včetně škol, tepláren nebo nemocnic. Zisky Amper Market budou podle Písaříka použity na úhradu přeplatků zákazníkům Bohemia Energy, takže se lidé nemusí bát, že o svoje peníze přijdou.

Ředitel skupiny Libor Holub se přesto nestyděl na konferenci prohlásit, že skupina za svou existenci ušetřila Čechům na energiích okolo 6 miliard korun. To je sice hezké, nicméně pan ředitel tak trochu zapomněl na to, kolik na tom naopak v následujících měsících a letech čeští zákazníci budou tratní. Podle všeho půjde o mnohem vyšší částky a pro některé jedince budou dokonce natolik „nepříjemné“ a likvidační, že to bez pomoci státu sami nezvládnou. Řeč je například o seniorech, kteří slibům Bohemia Energy naletěli. Zároveň tím Bohemia Energy nahrála i konkurenci na trhu, která marži ve svých cenících více než zdvojnásobila, jak uvedl Holub. Podle něj stojí za pádem společnosti především nepředvídatelný vývoj cen energií.

„Bohemia Energy jsme budovali 16 let. Byla každodenní součástí našeho života, a že to už tak nebude, je pro nás něco naprosto nepochopitelného. Je to jako kdybyste pohřbívali někoho blízkého. Každý den se probudím a říkám si, že je to jen zlý den,“ prohlásil Písařík v rámci svého projevu. Následně se všem zákazníkům omluvil za to, že firma nedokázala ustát nečekané zvýšení cen, a rovněž i za to, že s oficiální tiskovou konferencí přišel až po třech týdnech. Písařík popřel, že by jeho firma byla v insolvenci a následně dodal, že za konec Bohemia Energy mohou rovněž i banky, které firmu nepodržely. Toto Písařík považuje za podraz.

Majitel Bohemia Energy se rovněž vyjádřil k nařčení Pirátů, že by se on se svou ženou pokusili přesunout nemovitosti v hodnotě stovek milionů korun na virtuální firmy. „Rád bych řekl, že toto je naprostý nesmysl. Jedná se o nemovitosti, které vlastním a ve kterých bydlím,“ řekl Písařík na tiskové konferenci a veškerá trestní oznámení podaná na něj a jeho firmu považuje za absurdní. Písařík tvrdí, že on ani firma žádný podvod ani trestný čin nespáchali. „Samozřejmě chápeme, že orgány činné v trestním řízení to musí prošetřit a my jsme připraveni jim součinnost maximálně poskytnout,“ prohlásil.

Podobné články

Doporučujeme

Další články