fb pixel Nejlepší seriály na Netflixu a HBO GO: Medvědín, Vlast i Barbary musíte vidět – G.cz
Vyhledávání

Nejlepší seriály na Netflixu a HBO GO: Medvědín, Vlast i Barbary musíte vidět

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Seriálů není nikdy dost. Obzvlášť, když je lockdown. Ona tomu tedy česká vláda neříká lockdown, ale letošní podzim poměrně nápadně připomíná letošní jaro. Naštěstí máme Netflix. A máme HBO GO. A taky spoustu volného času, kdy můžeme koukat na seriály...

redakce G.cz 5.11.2020, 09:20

Nejlepší seriály podzimu 2020

Rovnou k věci; není totiž čas ztrácet čas! Nouzový stav trvá, noční zákaz vycházení trvá, bary a hospody zavřené, shlukování zakázané. Sedět doma před televizí nebo monitorem je v podstatě to jediné, co nám zbývá. Díky bohu máme Netflix a máme HBO GO. Obě populární streamingové platformy nabízí spoustu skvělých a nových seriálů. Prohrabali jsme se aktuální nabídkou a vybrali to nejlepší, co teď můžete - a měli byste - vidět.

Třeba španělské drama Vlast na HBO je opravdu něco. Osmidílný seriál vypráví příběh dvou španělských rodin z Baskicka, trvající více než tři desítky let, které byly zasaženy násilným konfliktem vyvolaným Španělskou národní stranou a teroristy organizace ETA. Život Bittori a její rodiny se převrátí vzhůru nohama v den, kdy ETA ve dveřích jejich domu zavraždí jejího manžela Txata. Skončí tak i přátelství s nejlepší kamarádkou Miren, jejíž syn je jedním z členů teroristické organizace. Obě rodiny musí čelit nejen zármutku, ale rovněž morálním paradoxům. Dokáží si jednou odpustit, dát své rozdíly stranou a najít cestu z kruhu násilí a nenávisti? To zjistíte, když si to pustíte. Další tipy najdete v galerii níže:

Zaujalo nás i mnoho minisérií, například třídílný počin Des. Mezi lety 1978 a 1983 zavraždil Dennis Nilsen ve svém bytě řadu chlapců a mladých mužů, aniž by byl přistižen. Následně však policie obdržela stížnosti od sousedů, kteří tvrdili, že v kanalizaci našli pozůstatky lidské tkáně a kostí. Příběh sériového vraha s tváří výborného Davida Tennanta je rovněž k vidění na HBO.

Na Netflixu teď hodně frčí němečtí Barbaři. V šestidílné sérii se propojují osudy tří postav, které svede slavná bitva v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9 n. l. zastavili rozpínání Římské říše. Naprostý hitem je seriál Dámský gambit, který sbírá jen devadesáti a více procentní hodnocení napříč filmovými weby a databázemi.

Pokud byste ale raději něco na odlehčenou, dejte si novou sérii komediálního norského seriálu Seveřané. Zábavný kousek si střílí z legend o životě vikingů, kteří mají moc práce s rabováním, drancováním a obecně násilným řešením veškerých problémů. Pro milovník severské mytologie příjemná a i reálně vtipná oddechovka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články