fb pixel Nejlepší kamarádka Tomia Okamury Marine Le Pen musí vrátit europarlamentu skoro 8 milionů korun za vymyšlenou asistentku – G.cz
Vyhledávání

Nejlepší kamarádka Tomia Okamury Marine Le Pen musí vrátit europarlamentu skoro 8 milionů korun za vymyšlenou asistentku

Zdroj: profimedia.cz

Francouzští nacionalisté mají díky své šéfce Marine Le Pen z ostudy kabát. Soud EU totiž potvrdil rozhodnutí Evropského parlamentu, ve kterém se rozhodlo o tom, že musí vrátit náhrady ve výši skoro 300 tisíc euro, což je v přepočtu téměř 8 milionů korun českých. Tuto peněžní částku získala na pokrytí nákladů její asistentky. Le Pen se však nepodařilo prokázat, že asistentka reálně pracovala. Šlo tedy o podvod.

Martin Miko
Martin Miko 20.6.2018, 07:12

Dotační ostuda Marine Le Pen

Jestli se jednalo o imaginární nebo línou asistentku, se zřejmě již nedozvíme. Každopádně víme, že nevykázala žádnou pracovní činnost v letech 2010 až 2016, takže se nyní budou muset veškeré tyto náhrady vrátit. Le Pen byla poslankyní v Evropském parlamentu celých 8 let, tedy od roku 2009 až do roku 2017.

Problémy s podivným zaměstnáváním imaginárních asistentů mají i další členové Národní fronty. V loňském roce se například řešilo zneužívání financí u jejího partnera a bývalého europoslance Louise Aliota, který se potýkal s podobnými problémy jako Le Pen. Celkově šlo u politické strany Národní fronta během posledních pěti let o částku neuvěřitelných 131 milionů korun, což se rovná zhruba zaměstnání počtu čtyřiceti imaginárních asistentů.

Do českého povědomí se Marine Le Pen dostala především díky Tomiu Okamurovi, který o ní hovoří jako o skvělé ženě a velmi dobré kamarádce, což v minulosti zopakoval někdy i pětkrát v jedné větě. No posuďte sami.

A zde názorově nestálý Čižinský odvolává, co sám navrhoval a nyní souhlasí s homosexuálními sňatky. Jeho voliči jsou samozřejmě zmatení a nevědí, co si mají myslet.

Podobné články

Doporučujeme

Další články