fb pixel Nejen Babiš má svůj "Čapák": Na kancléře Mynáře bylo podáno trestní oznámení kvůli dotacím na penzion – G.cz
Vyhledávání

Nejen Babiš má svůj "Čapák": Na kancléře Mynáře bylo podáno trestní oznámení kvůli dotacím na penzion

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vypadá to, že na Hradě se nedočkají chvíle klidu. Nevládní organizace Transparency International se totiž rozhodla, že podá trestní oznámení na kancléře Vratislava Mynáře, který měl údajně podvádět s dotacemi za 32 milionů korun. Peníze měly jít na stavbu penzionu v Osvětimanech, jak uvádí Transparency v tiskové zprávě. Kauzu řešil i pořad Reportéři ČT, v rámci kterého bylo zjištěno, že peníze pochází z EU a ministerstva školství.

Martin Miko
Martin Miko 26.4.2019, 10:36

Trestní oznámení na kancléře

Trestní oznámení ze strany Transparency International (TI) bylo podáno na základě reportáže pořadu Reportéři ČT a prověření všech náležitostí experty TI. Podle Reportérů byl totiž příjemcem dotací spolek, který založil kancléř Mynář společně s jeho firmou. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ovšem nebyly porušeny některé podmínky k získání dotace. V TI jsou dokonce přesvědčeni, že se kancléř dopustil hned několika trestních činů, které se týkají dotačního podvodu a poškozování finančních zájmů EU. Podle právníka nevládní organizace Jana Dupáka se jedná o zvláště závažné zločiny s dlouhou promlčecí dobou.

Vratislav Mynář měl v roce 2007 a 2008 získat skrz občanské sdružení Chřibák, které vede, dotaci od ministerstva školství ve výši 26 milionů korun. Tato dotace měla být použita na stavbu sportovní ubytovny. Pozemek, na kterém měla stavba stát byl Mynářův. Hrubá stavba tohoto projektu však byla pronajata od spolku firmě Clever Management, kterou vlastní kancléř Mynář. Právě v tomto bodě měly být porušeny pravidla dotace, jelikož prý podle podmínek nesmí docházet k převodu nemovitosti a v rámci splnění dotačních podmínek musí být doložena kolaudace.

Tisková zpráva Transparency International připomíná i druhou dotaci, a to ve výši 6 milionů z peněz EU, presněji z Regionálního operačního programu Střední Morava (ROP), za které byla stavba firmou Clever Management přestavena na wellness penzion.

Toto však není Mynářův jediný projekt. Rovněž si můžeme připomenout například i například jeho rybník, který byl vytvořen bez patřičných povolení.

A zde se dozvíte, proč Česku hrozí národní tragédie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články