fb pixel Nejděsivější panenka opět útočí: Spin-offová série Annabelle pokračuje dílem číslo tři, vrátí se Ed a Lorraine Warrenovi – G.cz
Vyhledávání

Nejděsivější panenka opět útočí: Spin-offová série Annabelle pokračuje dílem číslo tři, vrátí se Ed a Lorraine Warrenovi

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Režisér James Wan se před lety uvedl jako naděje hororového žánru prvním dílem Saw a později tuto pozici potvrdil snímky Insidious a V zajetí démonů. Z druhého jmenovaného se stala franšíza plná spin-offů, z nichž jeden, ten o posedlé okaté panence Annabelle, začal žít vlastním životem.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.6.2019, 10:48

Hračka z pekla

Ed a Lorraine Warrenovi byli párem vyšetřovatelů paranormálních jevů, které mimo USA a milovníků nadpřirozena nikdo neznal. Producent, scenárista a režisér James Wan jim ale před několika lety věnoval filmové podoby ve formě Patricka Wilsona a Very Farmigy a záhadologům tak připravil podzim života v záři reflektorů. Jeho dvoudílná duchařská série V zajetí démonů zpracovávala dva reálné případy Warrenových, ten první divákům představil posedlou panenku Annabelle.

Děsivá loutka zaujala diváckou obec natolik, že dostala vlastní spin-offovou řadu filmů. První film byl standardním hororem o hračce se zlým duchem uvnitř, druhý fungoval jako prequel, vysvětloval, jak vlastně Annabelle vznikla, a tak jeho existence dávala i větší smysl.

Annabelle 3 (v roiginále Annabelle Comes Home) je pokračováním hororové série, ve kterém se vrátí Ed a Lorraine Warrenovi. Manžele začínáme sledovat v momentě, kdy Annabelle uzavřou za posvěcené sklo v místnosti s dalšími artefakty zla. Ani jednoho z nich nenapadlo, že démon v tom pomalovaném a nastrojeném kusu dřeva je tak silný, že místo, aby se uklidnil, probudí zlé duchy ve všech předmětech okolo. Rodina Warrenových tak musí čelit útoku temných sil přímo u sebe doma.

Ačkoliv Wilson a Farmiga jsou okouzlující pár a duchy máme rádi, od doby, co se Wan v hororovém kolosu, jehož je duchovním otcem, spokojí s pozicí producenta, to tolik nefunguje. Režisér zaujal využíváním klasických kamerových postupů, aby navodivl atmosféru starých hororových filmů, zároveň ale dokázal být moderní a neměl problém na místech laciných lekaček vybudovat pořádné napětí. S úspěchem ale přišly nabídky na megafilmy jako Rychle a zběsile nebo Aquamen, a to se těžko odmítá... Proto do Annabelle 3 mnoho nadějí nevkládáme. Vlastně spíš vůbec žádné.

Co ale doporučit můžeme je druhá kinonovinka tohoto týdne - nový počin Dannyho Boyla a Richarda Curtise s názvem Yesterday. Naši recenzi na snímek o světě, v němž všichni až na jednoho chlapíka zapomněli The Beatles, si přečtěte tady.

Podobné články

Doporučujeme

Další články