fb pixel Nejděsivější dětský vedoucí historie: Anatolij Slivko vraždil přes dvacet let – G.cz
Vyhledávání

Nejděsivější dětský vedoucí historie: Anatolij Slivko vraždil přes dvacet let

Anatolij Slivko se navenek jevil jako schopný učitel a psycholog, který měl na srdci blaho dospívajících chlapců. Ve skutečnosti je však vedl do záhuby. Přitahoval je svou zvrácenou hrou, která vyústila v opakované věšení, protože ho vzrušovala jen těla bez známek života.

Martin Miko
Martin Miko 2.7.2024, 20:59

Z učitele vrahem

Anatolij Slivko, narozený 28. prosince 1938, patřil mezi nejhorší sériové vrahy v Sovětském svazu. Má na svědomí vraždy sedmi chlapců ve věku od 11 do 15 let, které spáchal v Něvinnomyssku ve Stavropolském kraji na jihozápadě dnešního Ruska. Jeho způsob zabíjení bylo opakované škrcení či věšení, přičemž si oběti často fotil a natáčel. Pokud se chlapec neprobral, rozřezal jeho tělo na malé kousky a zakopal v lese. Za své zločiny byl v roce 1989 popraven.

Slivkovo dětství je zahaleno tajemstvím. Někteří lidé ho popisují jako idylické, zatímco jiní ho vidí jako velmi temné. Kvůli častým hádkám rodičů a jejich poznámkám o tom, že je nechtěné dítě, se stále více uzavíral do sebe. Izoloval se od vrstevníků a útěchu nachází pouze v zabíjení králíků. Navázat vztahy s dívkami mu příliš nešlo a při sebeuspokojování myslel na muže.

Postupně k ženám začal cítit úplný odpor. Když se jednoho dne stal svědkem vážné autonehody, při níž kamion srazil třináctiletého pionýra, vše se mu vyjasnilo. Ohořelé tělo chlapce ho nesmírně přitahovalo a tento zážitek se mu nesmazatelně vryl do paměti. Propukla v něm touha ubližovat a nemohl kvůli tomu ani spát, často se probouzel silně vzrušený.

Slivko nikdy nedokončil vysokou školu, ale díky podpoře soudruhů získal místo v chemické továrně. Byl mimořádně pracovitý, což vedlo k úvahám, že by mohl pracovat jako vedoucí svazák na jedné ze středních škol. Jeho hlavním úkolem bylo organizovat výlety a různé hry, a děti si ho doslova zamilovaly, zejména dospívající chlapci. O několik měsíců později zakládá klub nazvaný Romantik. To mu poskytlo volnost pro jeho zvrácené záměry. Vymyslel hru na hrdiny s jasnými pravidly: buď chlapec úspěšně projde všemi zkouškami (poskytnutí první pomoci, orientace podle mapy a dlouhá pěší túra), nebo dostane trest v podobě kliků či účasti na tajemném experimentu. A co tento „experiment“ zahrnoval? Škrcení provazem až do ztráty vědomí, následované masturbací nad bezvládným tělem, vše zaznamenané na kameru. Když však dojde k vraždě, tedy když oběť už nenabude vědomí, Slivko zpanikaří, tělo rozčtvrtí a hodí do řeky.

Po první vraždě byl Slivko fascinován tím, co se stalo, a neustále si v hlavě přehrával momenty, kdy chlapce škrtil. Klub Romantik získal na popularitě a v době svého vrcholu měl přes dvě stě členů. Když klub jednoho dne vyhoří, Anatolij zůstává klidný a okamžitě zakládá novou organizaci jménem Chergid. Pokračuje ve škrcení dospívajících chlapců, a když někdo z nich zemře, polije jeho tělo benzínem a zapálí. V květnu 1975 si vybere svou nejmladší oběť – jedenáctiletého Andreje. Když Andrejovi rodiče nahlásí jeho zmizení, Slivko je mimo podezření. Dokonce vylepuje fotografie Andreje, aby ukázal, že se podílí na jeho hledání. Díky prestiži svého klubu je považován za zkušeného psychologa a pedagoga, přestože nemá vzdělání v žádném z těchto oborů.

V roce 1980 zabije Slivko třináctiletého Sergeje. Rozřízne torzo těla, vyjme jeho vnitřnosti a několikrát ochutná krev. Vydloubne oči, uřízne nos a uši, a genitálie vloží do solného roztoku. Po delší přestávce nakonec spadne klec. Matka další zmizelé oběti se nevzdá a nahlásí vše na prokuraturu. Během prohlídky klubu Chergid policisté objeví fotokomoru s fotografiemi vražd. Slivko je okamžitě zatčen, což vyvolá obrovský skandál, který vede k sebevraždě místního tajemníka, jenž ho kdysi ocenil titulem Ctěného učitele. Slivko se rychle přizná ke svým zločinům a 16. září 1989 je popraven zastřelením.

Zdroje informací:

Murderpedia.org/Anatoly Slivko

https://criminalminds.fandom.com/wiki/Anatoly_Slivko

https://www.ranker.com/list/anatoly-slivko-facts/cat-mcauliffe

Podobné články

Doporučujeme

Další články