Ned Stark by slyšel bučící dav ještě 10 vteřin po smrti: 10 vědou podložených zajímavostí ze Hry o trůny – G.cz
Vyhledávání

Ned Stark by slyšel bučící dav ještě 10 vteřin po smrti: 10 vědou podložených zajímavostí ze Hry o trůny

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Hra o trůny není skutečná. Je to fantasy. Ano, bohužel, bohužel... V populárním seriálu HBO, který se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, je nicméně řada věcí, které se dají vědecky vysvětlit a mohly by fungovat i v reálném světě. Třeba draci by klidně mohli létat, kdyby měli dostatečně silné kosti.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.4.2019, 13:01

Nemrtvá hlava

Jen pár dní zbývá do premiéry prvního dílu poslední série Hry o trůny. Fantasy seriál nám za ty roky přinesl mnohé - potěšení, zklamání, hodně odhalených ňader a brutálních smrtí... Bylo to právě GoT, kdo má na svědomí rozjezd tzv. Quality TV a i díky adaptaci knih G. R. R. Martina jsou seriály chápany jako plnohodnotná díla, ne jen jako vycpávky mezi reklamními bloky a "opravdovými" filmy.

Ačkoliv se to zdá nepravděpodobné, některé věci v seriálu se dají logicky a vědecky podložit a mohlo by k nim dojít i v našem skutečném světě. Třeba draci, měli-li by dostatečně silné kosti a velké svaly, by klidně mohli létat. Oproti tomu třeba majestátní Zeď na severu by těch 1000 let, co podle seriálové legendy existuje, rozhodně nepřežila, na konci by z ní byla spíš taková menší zmrzlá rampa.

Na další podobné zajímavosti se podívejte do galerie:

A tady malé opáčko předtím, než 15. dubna vypukne 8. a poslední série Hry o trůny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články