fb pixel Něco jako Já, robot, ale bez černochů: Naučte se popsat kusy ze seznamu povinné literatury jednou větou – G.cz
Vyhledávání

Něco jako Já, robot, ale bez černochů: Naučte se popsat kusy ze seznamu povinné literatury jednou větou

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Klasická literární díla ze seznamu povinné četby k maturitě. Všichni je známe, málokdo je reálně četl. Proč? Ono když je většina z těch knih zpracována do filmové podoby, těžko se mořit s bichlemi. Internet je navíc plný čtenářských deníků, které složení této části zkoušky z dospělosti usnadňují. Posuňte své znalosti na další level a naučte se odvyprávět knihu v jedné větě. My jsme to zkusili a není to žádná legranda.

Martin Miko
Martin Miko 14.5.2019, 15:20

Čtení je dobré, milé děti

Maturity jsou za dveřmi a středoškoláci šílí. My jsme v klidu, protože tuhle srandu máme už mnoho, mnoho, mnoho let za sebou a pouze matně vzpomínáme, jak fajn a bezstarostné to byly časy.

Jenže když je vám 19 a nejste šprt, vidíte to jinak. Navíc žijeme v době, kdy lidé čtou jen titulky a tučné nadpisy, a to se odráží i v lenosti a snaze učit se. Naštěstí je tu internet. Na YouTube dokonce existuje kanál, díky kterému můžete studovat obsahy literárních děl k maturitě. My jsme se rovněž rozhodli, že přispějeme svou troškou do tahákového mlýna a vytvořili jsme galerii slavných knih ze seznamu povinné četby, které jsme se pokusili shrnout jednou větou...

Podobné články

Doporučujeme

Další články