Nečekaně zemřel zpěvák Chris Cornell, autor kultovního hitu, který si na jeho památku určitě pustíte – G.cz
Vyhledávání

Nečekaně zemřel zpěvák Chris Cornell, autor kultovního hitu, který si na jeho památku určitě pustíte

Zdroj: Jeff Lipsky - Facebook Chrise Cornella

Náhlou a nečekanou smrtí zemřel ve věku 52 let americký rockový zpěvák skupin Audioslave a Soundgarden. Cornellův agent Brian Bumbery agentuře AP oznámil, že známý hudebník zemřel včera v noci v Detroitu. Lékaři příčinu úmrtí prozatím nezjistili. Zpěvákova rodina je z náhlé zpěvákovy smrti v šoku.

Martin Miko
Martin Miko 18.5.2017, 13:07

Chris Cornell byl právě se svou kapelou Soundgarden na jarním turné po Severní Americe. V úterý kapela sdílela fotografii na sociálních sítích ze svého vyprodaného koncertu v Kansas City. Středeční koncert v Detroitu dle youtubových záběrů dopadl bez problémů a všichni včetně Chrise podali 100% výkon. Na zbytek května bylo v plánu ještě 6 koncertů po USA.

To, na co se nejvíce těším – protože tolik cestuji, zvláště pak v posledních několika letech sám –, je přátelství. To je totiž to, co nám chybělo, když jsme nebyli kapela,“ tímto citátem Chrise Cornella se kapela rozloučila se svým zpěvákem na kapelním Facebooku a připojila k němu tématické video z dodávky, jak společně jedou na tour a jedí bagetu z benzínové pumpy.

Kapela Soundgarden vznikla v polovině 80. let v Seattlu a spolu s Nirvanou nebo Pearl Jam patřila ke klíčovým uskupením formujícím vlnu „špinavého“ grunge. Celkem kapela vydala 6 studiových alb. S druhým albem Superunknown získali 2 ceny Grammy za kultovní singly Black Hole Sun a Spoonman. V roce 1997 se rozpadli kvůli sporům v kapele. O tři roky později se však dali opět dohromady. Návrat zpečetili vydáním komplinačního alba Telephantasm.

Otázkou zůstává, co bude s kapelou dál. V červenci 2016 totiž Soundgarden na svém Facebooku proklamovali zprávu, že mají nahráno 6 nových písní na novou desku.

Největší Cornellův hit Black Hole Sun si poslechněte zde a zavzpomínejte na zpěváka, který pomáhal formovat hudební styl, jenž v 90. letech hýbal světem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články