5 důvodů, proč strávit babí léto v Bad Birnbachu – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč strávit babí léto v Bad Birnbachu

Dolní Bavorsko je od západních Čech vzdáleno jen dvě, tři hodinky jízdy a nabídne vám typickou pohostinnost a hlavně úlevu, kterou po náročných prázdninách všichni potřebujeme.

Václav Rybář
Václav Rybář 17.9.2015, 14:30

1. Termál, kam se podíváš

I milovníci aktivní dovolené si to musí přiznat. V červenci a srpnu chtějí dětem ukázat "jak se to dělá", a tak lezou po horách nebo památkách, případně si u moře nedají pokoj a hrají volejbal, tenis nebo zkouší surfovat. Tělo se pak z dovolené vrací zhuntované a v září si začne stěžovat, že si vlastně moc neodpočinulo. A to je právě ten skvělý okamžik, kdy mu v rámci prodlouženého víkendu nebo podzimní dovolené nadělit opravdový relax. Lázeňská oblast Bad Birnbach profituje z termálního pramene, který už čtyřicet let tryská z hlubin místních hor. Ohřívá přes tři desítky termálních bazénů, v nichž vaše kosti dojdou zaslouženého odpočinku.

2. Lázeňský pobyt se vším všudy

Ať už zvolíte ubytování v apartmánu nebo čtyřhvězdičkovém hotelu, můžete se těšit na kompletní paletu lázeňské péče. O hosty se tu umějí postarat na jedničku, protože s tím mají bohaté zkušenosti. A důkaz, že se vám tu všechno přizpůsobí? Pokud budete mít hostitelskou kartu, máte veškerou MHD zdarma a můžete si stopnout i tzv. županové taxi. Naloží vás přímo v hotelu a odveze vás až do termálu, takže opravdu můžete celou trasu absolvovat v županu, klidně uprostřed listopadu, kdy tahle služba začíná fungovat. Dostupná je pak až do konce dubna. Nebojte se tedy do termálního ráje přijet uprostřed zimy. I tak vám tu bude teplo!

3. Údolí kolem řeky Rott

Pokud plánujete klidnou dovolenou, jsou pro vás procházky kolem řeky Rott jako stvořené. Údolí, které ji obepíná se nechalo inspirovat jejím jménem. V Rottalu je několik desítek kilometrů nenáročných pěších tras, které se teď na podzim začnou krásně barvit do mnoha odstínů zlaté, hnědé a červené. Takže nikam nespěchejte a nechte se tímhle přírodním koncertem unášet.

4. Osmnáct jamek uprostřed přírody

Nádherné golfové hřiště i s velkorysou cvičnou loukou se jmenuje Bella Vista. Až ho uvidíte, pochopíte proč. Vyhlídka je odsud skutečně parádní, s dětmi si navíc můžete zahrát i na moderním minigolfovém hřišti. Kolem Bella Vista se obtáčí hned několik pěších tras, takže můžete zkombinovat hru s krátkou procházkou nebo i vynikajícím místním občerstvením.

5. Během ku zdraví

Rottal, to nejsou jen pohodové pěší trasy. Je tu několik desítek kilometrů cyklostezek, speciálních tras po nordic walking a dokonce i běžecké cesty pro všechny, kdo chtějí spálit trochu kalorií. Jsou tu trasy s minimálním převýšení, vhodné spíše na jogging, ale i náročnější pasáže určené zkušeným běžcům, aby si vybrali rekreační sportovci i profíci.

Další informace najdete na www.badbirnbach.de.

A tady máte 6 skvělých tipů na výlety v okolí Berchtesgadenu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články