4 důvody, proč si dopřát luxusní zážitek v bavorském Burg Wernbergu – G.cz
Vyhledávání

4 důvody, proč si dopřát luxusní zážitek v bavorském Burg Wernbergu

Pokud už máte podzimního splínu tak akorát dost a chcete se na pár dní uklidit do míst, kde vás budou jen a jen hýčkat, naplánujte si výlet nedaleko od česko-bavorských hranic na hrad Wernberg.

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 16.10.2015, 13:00

Chcete překvapit svého partnera, máte důvod k oslavě nebo prostě jen potřebujete vypnout a zrestartovat sami sebe v příjemném prostředí?

Tady máte 4 důvody, proč si vybrat hrad Wernberg.

1. Dostupný luxus

Když sjedete z dálnice směrem na Rozvadov do městečka Wernberg-Köblitz, otevře se před vámi výrazná silueta hradeb pečlivě restaurovaného hradu ze 12. století, ve kterém si můžete užívat luxusu pětihvězdičkového hotelu a gurmánského restaurantu vedeného šéfkuchařem se dvěma michelinskými hvězdami Thomasem Kellermannem. To všechno za přijatelné ceny.

Stačí přejít impozantní most vedoucí přes hradní příkop a vstoupit do jiného světa. Čeká tu na vás oáza plná klidu a pohody, místo povznášejících zážitků a nezapomenutelných momentů. Pokud se tu nechcete nechat ubytovat, rozhodně se zúčastněte hradní prohlídky, která vás přenese zpátky v čase o více než 700 let.

2. Splněný sen

Ať už jste zmlsaný gourmet, nadšený golfista, turista nebo jen průměrně vydělávající obyvatel středočeského satelitu, který by chtěl zažít něco méně obvyklého než víkendový dýchánek na terase u bohatšího souseda, návštěva hradu Wernberg vás ohromí. Každý pokoj je tu jinak zařízený, starožitnosti s designovým nábytkem jsou stylově nakombinované a nad krásou knížecí suity nebo svatební suity, které stojí za to alespoň vidět, natož v ní přenocovat, zjihnou i ti, kterým nic není dost dobré. Přemýšleli jste někdy nad tím, co znamená sousloví 'žít si jako král'? Navštivte Burg Wernberg a buďte rádi, že nežijete ve středověku!

3. Nekonečná zábava

Deštivé podzimní dny budete chtít nejspíš proležet ve stylové sauně s klenutými stropy nebo si dopřát uklidňující masáž ve welness zařízeném v orientálním stylu. Jakmile se počasí uklidní, můžete se vydat na výlet po malebných turistických stezkách v krajině Horního Falcka, nebo si zahrát golf na hřišti Schwanhof, které patří k nejlepším v celé Evropě. Několikanásobně oceněné 18 jamkové hřiště, kde se často pořádají nejrůznější šampionáty, je znamenitým prostředím pro trénink i hru, pro začátečníky i sezónní profesionály. Návštěvníci, kteří nejsou členy klubu se mohou zúčastnít dvouhodinové zkušební lekce.

4. Požitek chutí

Gourmet restaurant 'Kastell' a jeho několikanásobně oceněná kuchyně šéfkuchaře Thomase Kellermanna sem láká gurmány a znalce vína z široka daleka. Thomasova posedlost detailem, znamenitá menu a vzrušující kombinace chutí, stejně jako jeho mistrovská interpretace pokrmů z celého světa přitahují pozornost a získávají si respekt každého, kdo miluje jídlo. Jedinečné kulinářské kompozice podávané v historickém prostředí středověkého hradu, kterému vévodí křížové klenby v kombinaci se skvělým vínem, jsou zárukou gurmánského blaha.

A pokud byste před podzimní plískanicí chtěli utéct do teplých vod termálu, TADY máte jednu z možností.

Podobné články

Doporučujeme

Další články