fb pixel Jednoduchý návod, jak vyrobit kryt na mobil z plechovky od piva – G.cz
Vyhledávání

Jednoduchý návod, jak vyrobit kryt na mobil z plechovky od piva

Inspirovali jsme se v zahraničí a možná že v našich podmínkách vyměníte Heineken za Budvar či jinou značku. I když – Heineken vůbec není špatné pivo, zvlášť takhle do vedra. A vašemu telefonu bude rozhodně slušet. Ale samozřejmě vždycky záleží na osobních chuťových i grafických preferencích.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 31.8.2015, 16:50

Mobil mají už i prvňáci a iPhonem neoslníte ani v tom nejzapadlejším vidlákově. Jak vyčuhovat z davu? Úplně jednoduše. Navíc – za málo peněz získáte hodně muziky a obdivných komentářů.

Co budete potřebovat?

Plechovku od piva (případně limonády, pokud pivu neholdujete, ale to si asi radši pořiďte kryt s Hello Kitty), průhledný kryt na mobil, vysouvací řezač s odlamovací čepelí, nůžky, oboustrannou lepící pásku a průhlednou fólii (která není na obrázku).

Postup je následovný:

1. Řezačem odstraňte horní a dolní část plechovky.

2. Rozřízněte plechovku ve středu (dejte si pozor, abyste nepoškodili design, kterým chcete mít ve výsledku zakrytý svůj telefon).

3. Torzo plechovky rozložte a za pomocí pravítka odstraňte řezačem přebytečnou část.

4. Abyste plochu vyrovnali a zabránili opětovnému rolování do původního tvaru, okraje přilepte k podložce. Můžete i zatížit, třeba knihami. Zabráníte tak vzniku vzduchových bublin v dalším kroku.

5. Přelepte průhlednou fólií. Jednak tím hliníkový povrch zafixujete a ochráníte před poškrábáním a oděrkami, ale zároveň získáte i hezkou jednolitou strukturu.

6. Vyjměte průhledný kryt z obalu. Zanedlouho bude kompletně pokrytý hliníkovou vrstvou plechovky a vy budete dělat parádu nejen v hospodě. Odřízněte kousek průhledného krytu u ovládacích tlačítek tak, aby vám zůstala tato oblast ‚vykousnuta‘.

7. Kryt si vyměřte na již vyrovnané plechovce. Záleží na tom, jaký ornament přesně chcete na výsledném výtvoru mít.

8. Vyřízněte otvor pro foťák.

9. Ohněte okraje podle tvaru průhledného krytu a preferované části obrázku na plechovce. Nechte si ale vnější okraje trochu delší!

10. Abyste předešli ostrým hranám, okraje ohněte nadvakrát. Lepící páskou si označte místo, kde bude finální okraj, sloupněte ji a přebytečnou část k ní ohněte.

11. Podle průhledného krytu obkreslete kontury, ty ořízněte, ale pozor, na okrajích nechte původní přečuhující kusy. Zároveň vyřízněte otvor okolo ovládacích tlačítek –také podle předlohy průhledného krytu.

12. Polepte celý hliníkový kryt oboustrannou lepící páskou.

12. Pásku sloupněte a opatrně pečlivě přilepte kryt k průhlednému krytu na telefon. Okraje zahněte.

13. Voila! Máte hotovo!

A TADY máte 13 nejvtipnějších retro mobilních kabátů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články