fb pixel Natáčí se ženský klub rváčů, ale nebude to Klub rváčů – G.cz
Vyhledávání

Natáčí se ženský klub rváčů, ale nebude to Klub rváčů

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Během podzimu a zvlášť během posledního měsíce se na internetu začalo šuškat o tom, že do produkce vstupuje ženský remake Fincherova kultovního Fight Clubu. Jak si asi dokážete představit, 4chan šílí hrůzou a lidé si ťukají na čelo. Je to ale další projev toho, že všichni čtou headliny a nikdo už celé články.

Jan Studnička
Jan Studnička 21.12.2019, 15:49

Invaze žen do chlapské zábavy

Defenzivní postoj redpilláckého internetu proti ženám v popkultuře můžete sledovat už nějaký ten pátek. První větší kauza se točila kolem poměrně nedávného pokračování Mad Maxe. Pár nejistých mužů na síti mělo pocit, že přítomnost Charlize Theron a skupinky Victoria`s Secret modelek (!) z toho dělá holčičí film. Protože v pravém chlapském filmu přece jsou jenom naolejovaní muži bez triček, žejo.

Před pár lety pak začaly herečky a režisérky tlačit na filmový byznys pořádně, do toho se rozjela #metoo kampaň a Hollywood měl pocit, že když ztrácí chlapi zleva i zprava, aspoň něco z trendu vytříská. A začaly přicházet takzvané „all-female“ remaky. V roce 2016 to byly ženské Ghostbusters, o dva roky později Ocean`s 8, což byla zase ženská verze Dannyho parťáků. Někdo mluvil o feministické propagandě, pravdou je ale prostý fakt, že oba filmy vznikly na rychlo, na objednávku, aby se rychle svezly na all-female trendu, postrádaly jakoukoli vizy a vlastně si nikdy nikdo nemyslel, že tohle je dobrý nápad. Jako příklad je tady standup Johna Mulaneyho z roku 2012.

Letos si ženský přišly už i pro post agenta 007 a teď dokonce chtějí Fight Club?! No… ne.

Bláznivá komedie není schizofrenní thriller

Ano, vzniká film o tajném rváčském klubu, kde se bitkaří jenom ženy, ale rozhodně to není adaptace Palahniukova románu, ani remake Fincherovy kultovky. Má to být akční komedie o mladé slečně Anně, jejíž otec se po smrti své žene vyoutuje a Anna si nešťastnou nápadou zapálí vlastní kavárnu. A v té chvíli se dozvídá o místě, kde si může vybír frustraci, což je nelegální podzemní, ženský zápasnický klub, kde se potká „s celou řadou šílených postav“ a v boji ji bude trénovat někdo, koho hraje Alec Baldwin. Zní vám tohle byť jenom trochu jako Klub rváčů?

Annu si má zahrát Bella Thorne, kterou můžete neznat hlavně z televize, a fil produkuje Malin Akerman, ta se proslavila hlavně ve Snyderovo Watchmenech jako mladá Silk Spectre. Takže… možná je kontroverze vyburcovaná studiem schválně, aby si filmu aspoň někdo všimnul. Chick fight se začne natáčet ještě tenhle rok do kina na něj můžete jít pravděpodobně už nikdy, protože proč byste to dělali, že.

Podobné články

Doporučujeme

Další články