Naše Škoda Rapid byla označena za nejhorší sporťák historie! – G.cz
Vyhledávání

Naše Škoda Rapid byla označena za nejhorší sporťák historie!

Automobil Škoda Rapid 130 je dvousedadlový vůz disponující nouzovými sedadly pro další dvě osoby. Jedná se o dvoudvéřák s celkovou karosérií a s pohonem zadních kol. Tento náš socialistický miláček byl v USA zařazen mezi nejhorší sporťáky historie.

Tereza Jabornická 17.2.2017, 10:30

Jednalo se o sportovní kupé, s jejíž přípravou naše automobilka začala roku 1980. Naposledy byl Rapid představen roku 2012, kdy mladoboleslavská automobilka přišla s novinkou modelu nižší střední třídy s karosériemi typu liftback a hatchback.

Co bylo na modelu nedostačujícího?

Záleží na úhlu pohledu. Na sportovní auto je bolestně pomalý a to i na poměry osmdesátých let. Rapid disponoval 43kW a z nuly na sto zrychlil za nekonečných16,5 vteřin, což je ovšem pomaleji než Lada 21065, jež byla označena americkým serverem motor1 za hlemýždě všech aut. Kdyby jelo ještě pomaleji, zřejmě by jelo už jen pozpátku.

Dále Rapidu Američané vytýkají jeho nicotnou spolehlivost a mizerné zpracování karoserie. Zejména pro první sérii vozu, která se jmenovala Rapid 120, byla typická značná nespolehlivost, provázena častým přehříváním motoru.

Ovšem ne všechno je na Rapidu špatné. Adrian Padeanu, editor již zmíněného amerického serveru, prohlásil, že navzdory svým mouchám lze model označit jako Porsche 911 pro chudé. Padeanu tvrdí, že i když je vůz velmi nespolehlivý, je třeba mít na paměti, že se jednalo o velmi snadno cenově dostupný automobil. Bylo to jedno z těch aut, které nás nejen uspokojilo, nýbrž i vykouzlilo úsměv na tváři, aniž byste museli vykrást banku.

A TADY se můžete podívat na dobrodruhy, kteří se snažili uřídit auta v těch nejvyšších rychlostech!

Podobné články

Doporučujeme

Další články