fb pixel Najděte si někoho, kdo po vás skočí jako Spike Lee po Samuelu L. Jacksonovi: 6 zásadních objetí Oscarů 2019 – G.cz
Vyhledávání

Najděte si někoho, kdo po vás skočí jako Spike Lee po Samuelu L. Jacksonovi: 6 zásadních objetí Oscarů 2019

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Předávání Oscarů za rok 2018 přineslo řadu skvělých momentů; třeba cenu za nejlepší kostýmy vůbec poprvé vyhrála černoška, byla to Ruth E. Carter za skvělou práci na marvelovce Black Panther. Letos byl ale ceremoniál v Dolby Theatre v L.A. bohatý na jednu specialitu, a to docela zásadní objímačky. Z některých jsou už teď memes, jiná mají takřka historický význam...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.2.2019, 07:20

1. Lady a Bradley

Jediným hudebním číslem večera, které mělo alespoň nějaký smysl, bylo společné vystoupení Lady Gaga a Bradleyho Coopera. Ti dva spolu hráli v jednom z nominovaných snímků, v remaku hudebního slaďáku Zrodila se hvězda. V Dolby Theatre společně zazpívali průvodní song Shallow, za nějž si Gaga posléze odnesla Oscara. To, jak se k sobě na pódiu tulili, už si vysloužilo několik vilných komentářů na Twitteru.

2. Křepčící Spike

Poprvé nominován a hned vyhrál! Svérázný režisér Spike Lee je enfant terrible Hollywoodu. Jednadevadesátý oscarový ročník mu přinesl sošku za nejlepší adaptovaný scénář, ten k filmu BlacKkKlansman. Svému kamarádovi to z pódia oznámil herec Samuel l. Jackson a těžko říct, kdo z těch dvou měl větší radost. Každopádně objetí, které pak předvedli, to bylo fakt něco. Následující Leeho politicky angažovaná děkovná řeč, no, to bylo taky něco...

3. Zamilovaný Rami

Nejlepší mužský herecký výkon roku 2018 v hlavní roli? Podle nás Viggo Mortensen v Zelené knize, podle Akademie Rami Malek v Bohemian Rhapsody. Když mladý umělec zjistil, že dostal svého prvního Oscara, první věc, co udělal, byla, že políbil svou přítelkyni a kolegyni z opěvovaného kinohitu Lucy Boynton. Slaďák.

Všechny naše články k Oscarům 2019 si můžete přečíst tady.

4. Mexická síla

Dobře, prostě ano - všichni jsme doufali, že Nejlepší film vyhraje Roma. Nestalo se tak, ale přesto si snímek odnesl celkem tři Oscary, což není málo. Jedním z nich je ten v kategorii Nejlepší režisér. Alfonso Cuarón si prestižní trofej převzal z rukou krajana Guillerma del Tora. Ti dva se vřele objali a společně pak hrdě odkráčeli z jeviště. To v souvislosti s kauzou Trumpova hraniční zeď vážně mluvilo samo za sebe.

5. Olivia v slzách

Hodně nás potěšilo vítězství Olivie Coleman, která si odnesla sošku za výkon v Lanthimosově Favoritce. A zjevně nejen nás; když padlo hereččino jméno, ti, kdo seděli po jejím boku, ji málem umačkali. Se slzami v očích a ve stoje pak Olivii během děkovné řeči tleskala Emma Stone, která jí ve filmu velmi zdatně sekunduje.

6. Hvězdy večera

Největším překvapením večera bylo bezpochyby vítězství Zelené knihy v kategorii Nejlepší film. Snímek o skutečném příběhu přátelství klavíristy Dona Shirleyho a jeho řidiče Tonyho Lipa Akademii zjevně přišel jako nejlepší počin loňského roku, a tak to náležitě ocenila. Představitelé hlavních hrdinů Mahershala Ali a Viggo Mortensen se po tom velkém oznámení objali a upřímně, v tomhle kontaktu bylo víc skutečného přátelství a citu, než co ti dva předvádějí na plátně. Ale budiž, Oscaři jsou vrženi.

A tady se podívejte na kompletní výsledky oscarového klání.

Podobné články

Doporučujeme

Další články