fb pixel Nahradí X-Men: Dark Phoenix díru v našich srdcích po skončení Avengers? Nejnovější díl mutantí série vypadá slibně – G.cz
Vyhledávání

Nahradí X-Men: Dark Phoenix díru v našich srdcích po skončení Avengers? Nejnovější díl mutantí série vypadá slibně

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Plátna kin pomalu opouští poslední díl Avengers: Endgame a my už nedočkavě vyhlížíme další komiksovou pecku. Tou by mohl být nejnovější díl ságy o X-Menech s podtitulem Dark Phoenix, jenž rozvine příběh mladé Jean Grey. Napraví snímek nemastnou-neslanou pachuť po předchozím díle rebootové série?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 3.6.2019, 06:37

Fénix a popel

Pomineme-li čím dál zoufalejší pokusy DC Comics, jsou X-Meni vedle hlavní linie marvelovek pravděpodobně největší komiksovou filmovou ságou současnosti. Poté, co v roce 2011 vyšel první díl nové prequelové série X-Men: First Class, dočkali jsme se ještě dalších dvou pokračování. Zatímco snímek Days of Future Past nás nadchnul, následující Apokalypsa byla přinejlepším dobrá a fanoušci z ní zrovna dvakrát nadšení nebyli. Dojem by mohl napravit nejnovější přírůstek do série s podtitulem Dark Phoenix.

Snímek odehrávající se zhruba deset let po Apokalypse začne rutinní záchrannou misí X-Menů na oběžné dráze k ohrožené posádce poškozeného raketoplánu. I když všechno na první pohled vypadá hladce, dojde ke katastrofě a mladá Jean Grey je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. S podporou ostatních X-Menů Jean zápasí se svou nově nabitou a nestabilní silou, kterou jenom zhoršují její vlastní duševní problémy. Postupně tak nad sebou ztrácí kontrolu a její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava, která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé moci. Grey se mění v temného fénixe a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. Mají X-Men svou bývalou přítelkyni zneškodnit, nebo zachránit? A je to vůbec možné?

Trailer vypadá úžasně, ale na to jsme již u superhrdinských filmů zvyklí. Příběh se má odehrávat na začátku devadesátých let a tak by nebylo od věci tuto skutečnost do snímku nějak více zapracovat, aspoň ve formě soundtracku. Ještě víc nás ale zajímá, jak se Sophie Turner chopí role hlavní postavy celého příběhu – přeci jen, její Sansa ve Hře o trůny patřila k nejmilovanějším postavám celé ságy, a to právě i zásluhou výkonu své herecké představitelky.

Film měl jít do kin původně již v únoru, ale nakonec bylo rozhodnuto, že celý závěr snímku bude muset přetáčet. Proč tomu tak bylo? Podle zákulisních informací se producentům nelíbilo, že se konec příběhu velice výrazně podobal jinému nedávno uvedenému superhrdinskému snímku – spekuluje se, že by se mohlo jednat o Captain Marvel. Přetočení si vyžádalo téměř čtyř měsíční odklad premiéry a tak doufáme, že se to čekání vyplatilo. Očekávejte recenzi!

A tady si nastudujte 5 věcí, které si tvůrci Černobylu přibarvili.

Podobné články

Doporučujeme

Další články