fb pixel Na Žižkově se otevře nové butikové kino. V Přítomnosti vám k dobrému filmu donesou i dobrý drink – G.cz
Vyhledávání

Na Žižkově se otevře nové butikové kino. V Přítomnosti vám k dobrému filmu donesou i dobrý drink

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

"Chceš jít do biografu, nebo do baru?" "A šlo by obojí?" Ano, od 25. května šlo, a to v žižkovském domě Radost, kde se otevře úplně nové butikové kino Přítomnost. Specifický sál kromě promítacího plátna nabízí bar, u kterého vám namíchají a donesou drink nebo lehké občerstvení i v průběhu projekce. Osvěžující novinka na pražské kulturní scéně tak fanouškům filmu nabízí nový způsob, jak si užít jejich oblíbenou kratochvíli.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 23.5.2020, 13:22

Život v Přítomnosti

25. květen znamená pro Čechy zásadní věc - otevřou se hospody, skončí omezení volného pohybu a my se po koronavirové izolaci naplno vrátíme do normálního života. Kromě zavedených a vašich oblíbených podniků budete moci navštívit i jeden úplně nový. V žižkovském Domě odborových svazů, který je pražské kulturní scény znalým jedincům už nějakou chvíli znám jako Dům Radost, se otevře úplně nové butikové kino Přítomnost.

To nabídne specificky zařízený multifunkční kinosál, kde se na plátno nedíváte z klasických sedaček, ale pohodlných křesel rozestavěných kolem malých stolků. A ty stolky jsou určeny pro občerstvení a především drinky, které vám namíchají na baru, který se rovněž nachází přímo v sále. Obsluha vám objednané pití donese, a to i během projekce. Cílem osvěžujícího konceptu, který v Praze dříve fungoval například v dnes již neexistujícím kině Perštýn, je proměnit obvyklou návštěvu biografu ve způsob zábavy, která vydrží na celý večer. "V kině dneska chcete zažít více, než jen vidět film a odejít," říká Jiří Šebesta ze společnosti Aerofilms, která se na vzniku kina podílí.

Víc než kino

Kino Přítomnost nebude jedinečné jen podobou sálu, ale také programovou skladbou. "Mimo projekce se u nás bude konat také řada jiných věcí, například přednášky o hudbě, psychologii, poslechové večery, talk show i večírky. Návštěvníky klasických kin čeká také změna ve způsobu nasazování filmů. Projekcí bude během dne méně, o to víc času ale budou moci strávit v sále před či po promítání, dát si drink, povídat si o filmu," vysvětluje ředitelka kina Lada Žabenská.

Sál Přítomnosti, kam bude vstup možný jen s platnou vstupenkou, se bude otvírat vždy půl hodiny před projekcí, aby si návštěvníci stihli včas objednat a najít si pohodlné místo. "Ve čtvrtky a pátky se ale vždy od 23.30 Přítomnost otevře veřejnosti v rámci pravidelných poslechových večerů s DJs," dodává Žabenská.

Pokud máte při sledování filmu rádi klid, Přítomnost možná nebude úplně pro vás, na druhou stranu je příjemné vidět, že v době multiplexové se najdou nadšenci, kteří chtějí cinefilům nabídnout něco nového a zase trochu jiného. Program kina do konce května najdete již teď na oficiálních stránkách Přítomnosti. Myslete na to, že všechno je jednou poprvé a každá novinka stojí za zkoušku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články