fb pixel Na návštěvě v socialistické domácnosti: Kafíčko z nerozbitných skleniček, pro děti dřeň v kostce – G.cz
Vyhledávání

Na návštěvě v socialistické domácnosti: Kafíčko z nerozbitných skleniček, pro děti dřeň v kostce

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Zavzpomínáte ještě, jaké to bylo, když jsme mohli volně chodit na návštěvy ke známým? My se nad tím zamysleli dnes ráno a zabloudili v tom hodně daleko do minulosti - až do socialismu.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 16.4.2020, 11:35

Dáte si turka?

Vzpomínáte, jaké to bylo, přijít k někomu na návštěvu za socialismu? Háčkované dečky na pohovkách, dřevěné obývákové stěny s posouvacími skleněnými dvířky... Turka jste dostali do legendárních nerozbitných skleniček a k tomu jako dezert pohár do takových těch ozdobnějších na nožičce. A kdo neměl rád polárkáč nebo byl dítě, tomu padla ovocná dřeň nevalné chuti prodávaná v plastových hracích kostkách s víčkem.

Jó, to byly časy! Žádná korona, žádná karanténa, žádná krize, žádné tahanice o odstraňování soch ruských maršálů. Ale ne, samozřejmě si děláme legraci. Ačkoliv někteří i v roce 2020 zarputile tvrdí opak (a pár takových dokonce sedí v parlamentu), za komunismu v Československu fakt nebylo líp. Pandemii nám sem sice nikdo nezatáhl, ale za cenu brutálního omezení svobody projevu, pohybu a vůbec všeho, co si svobodu zaslouží.

Ale nezabíhejme do depresivních detailů minulosti. Dnes jsme si prostě jen nostalgicky zavzpomínali a vy můžete s námi pomocí následující galerie retro fotek věcí, které by se našly v každé správné socialistické domácnosti...

A pokud chcete ještě více vzpomínek, zaskočte se podívat do socialistické koupelny:

Podobné články

Doporučujeme

Další články