fb pixel Na Hradě se nesmí zpívat hymna. Další důkaz, že tam sedí podivínskej „starej Brůna“ – G.cz
Vyhledávání

Na Hradě se nesmí zpívat hymna. Další důkaz, že tam sedí podivínskej „starej Brůna“

Ivan Brezina
Ivan Brezina 25.4.2016, 15:30

Na Pražském hradě se včera sešli skauti, aby si tam jako každý rok připomněli svátek svého patrona sv. Jiří. Když si chtěli po mši před bazilikou sv. Jiří zazpívat českou hymnu, policisté ze Zemanovy ochranky jim to nedovolili a vyhnali skauty mimo areál. Píše o tom iDnes, která také cituje mluvčí skautů Jitku Taussikovou:

„Nikdo nechceme žít v zemi, kde si někdo, včera zrovna skauti a skautky, nemůže poklidně zazpívat státní hymnu. Zásahem policie jsme znepokojeni. Skauti neznamenali žádné bezpečnostní riziko a nechystali se k ničemu neobvyklému. Stejně jako chtěli zpěvem hymny zakončit své setkání včera a v předchozích letech, zpívali hymnu skauti na nádvoří Pražského hradu například i v den pohřbu Václava Havla. Se zásahem Policie ČR v prostorách Pražského hradu ani nikde jinde jsme se doposud nikdy nesetkali.“

Zakázat zpívat hymnu právě na Hradě? Chápete to?! Ale bude hůř. Jde totiž jen o další v řadě neuvěřitelných osekávání našich občanských a demokratických svobod, které jsou spojeny s Milošem Zemanem. Při příležitosti návštěvy čínského prezidenta poslal člen jeho ochranky policii na FAMU, aby z budovy zmizely „provokativní“ tibetské vlajky. A když loni v listopadu členové umělecké skupiny Ztohoven vytáhli na hradní stožár červené trenky, proměnilo se Zemanovo sídlo v nedobytnou pevnost. O takzvané „bunkrové mentalitě“ jsme tehdy psali ZDE.

Prezident se prostě čím dál víc chová jako podivínský „starý Brůna“, pronásledovaný stihomamem, že „tam venku“ číhá nepřátelský svět. Všichni po něm jdou, všichni se ho snaží dostat, všichni se snaží ohrozit jeho majestát… Teď už tedy na Hradě vadí i zpěv české hymny. Co kdyby tím skauti náhodou kuli pikle a chystali protizemanovský převrat?

Na Facebooku už vznikla skupina, která se zítra (v úterý) ve 13.00 na Hradě pokusí českou státní hymnu zazpívat znovu. Seřeže je Zemanova policie pendreky? V hlavě nám k tomu naskakuje notoricky známá píseň Karla Kryla:

"Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat
jak zakázali psát a zakázali zpívat
a bylo jim to málo, poručili dětem
modlit se jak si přálo veličenstvo Kat…”

Anketa

Koho vám svým chováním připomíná Miloš Zeman?

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte, proč je dementní stěžovat si na počasí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články