fb pixel Na Floridě vyrazil ohromný aligátor na golf, sundat by ho nedokázal ani Florida man – G.cz
Vyhledávání

Na Floridě vyrazil ohromný aligátor na golf, sundat by ho nedokázal ani Florida man

Zdroj: YouTube.com - Inside Edition

Během první vlny koronaviru, když nikdo nechodil nikam, se zvířata často odvažovala do měst. Vznikaly z toho roztomilé hoaxy o delfínech v benátkách a jednorožcích v Paříži, tak moc z toho byli lidé rozněžnění. Ale ono takové zvíře může být i dost děsivé.

Jan Studnička
Jan Studnička 14.11.2020, 14:16

Šourek Ameriky

Existuje taková roztomilá hra. Napíšete do Googlu datum svého narození a za to “Florida man”. Tím zjistíte, co “váš” Florida man vyvedl, schválně nám to hoďte do komentářů. Pojem Florida man je dnes už meme, vznikl v posledních letech jako reakce na to, že v tomhle tropickém státě Spojených států žijí… velice podivní lidé.

Víte, Floridě se občas přezdívá šourek Ameriky a je často pointou vtipů lidí z celých Spojených států. Představte si Brno, ale žijí v něm téměř výhradně důchodci, nějaký ten hurikán je neustále za rohem, denně je nějaký Florida man ve zprávách kvůli tomu, že udělal něco šíleného, a navíc má tohle místo velice silné slově při volbě prezidenta. A k tomu všemu aligátoři. Spousta aligátorů.

Florida gator

Konkrétně jeden typ aligátora, tedy aligátor severoamerický. Žije výhradně v jihovýchodní oblasti Spojených států, tedy především v “šourku ameriky”, i když se občas objeví i v Mexiku. Tohle zvíře je vrcholový predátor. Celkem běžně loví prasata, jeleny, velké ptáky, menší jedince svého vlastního druhu… a nebojí se útočit na jiné predátory. Běžně žere pumy, dokonce jsou známy případy, kdy gator, jak mu Američané říkají, zaútočil na medvěda. Lidé mu pochopitelně nedělají nejmenší problém.

Jak jste asi mohli pochopit, tahle potvora je obrovská. Má ocas dlouhý jako zbytek těla, aby jím mohla kormidlovat ve vodě, kde proti ní nemáte ani tu nejmenší šanci. I když… ne že byste na tom byli na souši o moc lépe. Samci mohou dorůstat až pěti a půl metru, největší zaznamenaný kus měl měl pět metrů a osmdesát centimetrů. To jsou tři dospělí muži položení za sebe.

Jeden takový macek se ve středu objevil na golfovém hřišti. Kde jinde než na Floridě, konkrétně na greenu Valencia Golf and Country Club. Po prvním zhlédnutí videa se spousta lidí domnívala, že jde o zdařilé CGI, ale podle expertů je jak záznam, tak gator nejspíš pravý. Tak si vychutnejte chodícího dinosaura.

Podobné články

Doporučujeme

Další články