fb pixel Na co koukat v únoru? Netflix oprášil Modrou lagunu, ČT uvede historický krimiseriál s Langmajerem – G.cz
Vyhledávání

Na co koukat v únoru? Netflix oprášil Modrou lagunu, ČT uvede historický krimiseriál s Langmajerem

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Vypadá to, že na plnohodnotné filmové premiéry v kinech si ještě nějakou chvíli počkáme. A tak nezbývá, než dál pohodlně sedět na gauči a sjíždět televizi, Netflix nebo HBO GO. Připravili jsme malý přehled toho nejzajímavějšího z nových filmů a seriálů, co bude k vidění v únoru 2021.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 30.1.2021, 19:02

Zločiny Velké Prahy

1. ledna 1922 došlo ke sloučení centrální Prahy s třiceti osmi městy a obcemi, které ji obklopovaly. Vznikla tak Velká Praha a pražská státní policie začala pracovat tam, kde dosud působilo jen četnictvo, a řešit zločiny velkoměsta. Hlavní postavou nového seriálu České televize Zločiny Velké Prahy zasazeného právě do tohoto období je inspektor Budík (Jaroslav Plesl), muž velmi lidský, zmítaný nectnostmi i slabostmi, nicméně také mimořádně bystrý, všímavý a především schopný velké psychologické exhibice, kterou se vyznačují slavní detektivové. Zmítá se ale územím Velké Prahy - ani městem, ani venkovem - odsunutý z centra města restaurací a divadel, která tak miluje. Stále elegantní se brodí v blátě a hnoji předměstí a soustřeďuje svůj mozek na nečekané zkratky a obraty...

Desetidílný krimiseriál, kde Pleslovi nejvýrazněji sekunduje Jiří Langmajer, poběží od 31. ledna každou neděli večer a měl by navázat na tradici Četnických humoresek. V dalších rolích se objeví třeba František Němec, Alena Mihulová nebo Jiří Bartoška. Budete se divit, ale já tomu docela věřím. V případě takového seriálu snad lze předpokládat, že se Langmajer pro jednou vymaní ze své jinak poměrně standardní pozice šovinisticky slizkého svůdníka máchajícího (ať už pomyslně, či doslova) penisem na všechny strany. Recenze každopádně bude!

Streamingové služby nabízejí i řadu klasických filmů - třeba na Netflixu je teď Modrá laguna, pro řadu z nás první setkání s eroticky laděným filmem. Na HBO GO je zase od 1. února k vidění klasika ze všech nejklasikovatější; Titanic. Pojďme znovu prožít 194 minut nervydrásajícího dramatu a zhádat se, jestli na těch dveřích bylo, nebo nebylo dost místa pro oba! Jo a mimochodem - na Netflixu je po Gilmorových děvčatech teď i celý Dawsonův svět, kdyby to někoho zajímalo. Na bližší výběr toho, co v únoru bude stát za vidění, se podívejte do následující galerie:

Černobílá Zendaya

Možná je to počasím, možná plíživou depresí kolem stále trvající covidové krize, kterou si ne každý přizná, ale rozmohl se tu takový nešvar - množí se počet lidí, jež se z prohlášení jako „Hlavně, že u toho neusnu“ nebo „Já se smál a odpočinul si u toho, tak to asi nemůže být tak hrozné“ snaží udělat relevantní kritéria pro hodnocení snímku. Inu, každému, co jeho jest, ale pokud stále patříte k těm, kdo od filmu žádají něco víc než jenom „vypnout“, zkuste černobílou konverzačku Malcolm a Marie, která má na Netflixu premiéru 5. února. Snímek s aktuálně extrémně populární Zendayou a Johnem Davidem Washingtonem v ústředních a vlastně jediných rolí sleduje na žánru adekvátní ploše 106 minut rozklad jednoho vztahu. Prostě taková příjemná podívaná na romantický večer!

A pokud k těm, kdo mají ještě alespoň nějaké nároky nepatříte; už od 30. ledna je na HBO GO k vidění snímek Problémissky. Jako mírně angažovaná oddechovka - proč ne. 31. ledna se pak rovněž na HBO objeví sólovka Harley Quinn Birds of Prey, která zase trochu oddálí absťák fanoušků komiksáren. Tak příjemné únorové pokoukáníčko!

Podobné články

Doporučujeme

Další články