fb pixel Na Aukru se prodává terénní legenda Suzuki Jimny a část peněz půjde na charitu – G.cz
Vyhledávání

Na Aukru se prodává terénní legenda Suzuki Jimny a část peněz půjde na charitu

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Prodejci Suzuki z Fryštáku u Zlína se rozhodli k milému kroku a vrazili na aukční portál Aukro svůj poslední kus legendárního teréňáku Suzuki Jimny. Ten je v Česku nedostatkovým zbožím a v bazarech se ojeté Jimny často prodává za částku vyšší než je základní prodejní cena. Na Aukru můžete přihazovat na japonského čtyřkoláka až do pondělí 18. května a rozdíl mezi standardní prodejní cenou a finální částkou půjde na charitu.

redakce G.cz 8.5.2020, 10:26

Robustní podpultovka

Jimny je pojízdná motoristická legenda. Její kořeny sahají až do roku 1970, kdy z výrobního pásu sjel první model, a za těch padesát let obliba tohoto hranatého teréňáku od Suzuki neklesá. Spíš naopak. V Česku třeba Jimny už oficiální cestou jenom těžko koupíte. České kvóty jsou vyčerpané a Suzuki vám teď nemůže říct ani slíbit, kdy byste si zase mohli tenhle vrcholně praktický vůz koupit.

To vykouzlilo zábavnou situaci, kdy se ceny ojetých Suzuki Jimny v bazarech šplhají mnohem výš, než za kolik byste je normálně koupili nové u autorizovaného prodejce. No zkrátka, Jimny je tak trochu exkluzivka. Tak trochu podpultovka. A jednu tuhle robustní podpultovku ještě mají prodejci Suzuki ve Fryštáku u Zlína.

Na dobrou věc

Jednatel firmy Simcar Tomáš Černý přiznává, že mají kvóty prodeje pro Česko (skoro) vyčerpány. “Od uvedení na trh tohoto modelu jsme dostali jako dealer tři vozy, dva jsme už prodali,” říká. Tím třetím vozem je temně zelené testovací vozidlo, které můžete vidět na obrázku. Má najeto asi tři a půl tisíce kilometrů a část z toho najezdili během dubna pracovníci Charity Nový Hrozenkov. Jimny rozvážel pomoc a péči potřebným po hornaté krajině. A teď pomůže zase.

Tomáš Černý eviduje na třicet poptávek Suzuki Jimny a moc dobře ví, že oproti prodejní ceně pěti set padesáti tisíc se cena běžně u ojetin vyšplhá o dalších sto padesát výš. A právě proto putuje lesnicky zelený Jimny na Aukro. Simcar předpokládá, že cena dalece přesáhne standardní cenovku a rozdíl poputuje právě Charitě Nový Hrozenkov.

"Dar poslouží k zajištění financování terénních služeb v hornatém regionu Valašska, půjde na mzdy pečovatelek a zdravotních sester, které zajišťují péči potřebným přímo v jejich domově," říká zástupkyně ředitelky Charity Lenka Vráželová. Aukce začíná dnes na jedné koruně a končí 18. května na… doufejme, co nejvyšší částce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články