fb pixel My děti ze stanice ZOO se vrátí jako seriál: Smíchov se proměnil v berlínské nádraží – G.cz
Vyhledávání

My děti ze stanice ZOO se vrátí jako seriál: Smíchov se proměnil v berlínské nádraží

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Skutečný příběh třináctileté Christiane Felscherin jsem v dospívání četli snad všichni. My děti ze stanice ZOO patří k povinné výchovné literatuře a neméně tak filmová adaptace knihy. Nyní se chystá osmidílný seriál pod taktovkou Amazon Prime, který se natáčel i v Praze.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 10.3.2020, 13:00

Christine F.

Pokud jste jako puberťáci přímo nečetli knihu poskládanou z reportáží německých novinář Kaie Hermanna a Horsta Riecka, určitě jste alespoň viděli film Uliho Edela My děti ze stanice ZOO. Jak předloha, tak kultovní snímek líčí skutečný příběh Christiane F. (Felscherin), která nakonci 70. let žila v západním Berlíně. Znuděná teenagerka hledá povyražení a zoufale se snaží zapadnout. K tomu by jí mohla pomoci nově otevřená diskotéka, kam ji ale kvůli nízkému věku nejprve nepustí. S trochou make-upu a šikovnosti se Christine ale nakonec protáhne dovnitř a tam se chytne party starších dětí. Aby se jim vyrovnala, začala brát drogy. Ani ne ve čtrnácti si tak vybudovala závislost na heroinu, která ji stáhla až na dno, k prostituci.

Hlavním dějištěm příběhu je v té době největší železniční stanice ve městě známá jako Berlín ZOO. Odtud tedy název. Slavný příběh se nyní dočká nového zpracování, a to ve formě osmidílného seriálu na Amazon Prime.

Seriál by měl mít premiéru v roce 2021 a režíruje ho německý tvůrce Philipp Kadelbach. Dá se očekávat, že pořad nám představí celou řadu nadějných tváří z mladé německé herecké generace. Čechy ale možná nejvíc zaujme fakt, že velká část natáčení probíhala v Praze. Plných 98 dnů mezi létem 2019 a zimou 2020 strávili přespolní filmaři v Pragovce, v Dupu na Národní třídě nebo ve vesnici Bělice na Benešovsku. Přímo v berlínské nádraží se pak proměnily prostory toho Smíchovského.

El Cida i nejmladší mafián

Amazon Prime je stremingová služba Amazonu, která se produkcí vlastních seriálů snaží vyrovnat konkurenci. Pravda, výprava ani náměty zatím nejsou ani zdaleka na úrovni, na kterou jsme dnes zvyklí třeba na Netflixu, ale i tenhle gigant někde začínal!

Zatím nejvýraznějším amazonským počinem je neo-noirové fantasy Carnival Row s Orlandem Bloomem a Carou Delevigne v hlavních rolích, který se v Praze natáčel kompletně a nyní se pracuje na jeho druhé sérii. Kromě Dětí ze stanice ZOO Amazon dále chystá například adaptaci britského knižního bestselleru The Power z pera Naomi Alderman. Ten se odehrává ve světě, kde jsou ženské a mužské role prohozeny, zejména v oblasti podřízenosti a strachu.

Dalším kouskem by měl být zatím nepojmenovaný italský seriál o chlapci, který se stane nejmladších členem milánské mafie, aby se zavděčil otci. Čeká nás také eponymní historický příběh jedné z nejznámějších postav španělské historie, vojevůdce El Cida, kriminální seriál inspirovaný korupčními skandály ve fotbalové organizaci FIFA či adaptace románu La Templanza od Maríe Dueñas.

Podobné články

Doporučujeme

Další články