Může se stát Afroameričan členem Kukluxklanu? V nové komedii od režiséra Spike Leeho rozhodně ano

Obrázek uživatele Martin Miko
10.8.2018, 20:08
Do kin právě vstupuje nový snímek od amerického režiséra Spikea Leeho, který nese dost kontroverzní název BlacKkKlansman. Pojednává o mladém černošském policistovi, který na začátku 70. let vstoupil v utajení do struktur tajné militantní organizace Ku-klux-klan, která se od poloviny 19. století snažila prosazovat rasismus a rasovou segregaci. Že tato zápletka zní naprosto bizarně až neuvěřitelně? Snímek je natočen podle skutečných událostí!

Režisér Spike Lee rozhodně patří mezi ty zajímavější holywoodské režiséry. Ve své tvorbě často zachycuje postavení Afroameričanů ve společnosti a řada jeho radikálních názorů byla medializována. Mezi jeho nejznámnější snímky patří například Malcolm X, Krvavé léto v New Yorku, Mý lepší blues, Jednej správně nebo Crooklyn. Jeho nový snímek s podivně kontroverzním názvem BlacKkKlansman ho svou tématikou vrací na začátek kariéry, kdy se hojně věnoval rasové tématice. BlacKkKlansman však bude naladěný na odlehčenější vlnu.

Film nás zavádí na 70. let minulého století, kdy v USA probíhaly mocné demonstrace za občanská práva afroameričanů. V té době se jistý mladý černoch z Colorada jménem Ron Stallwoth rozhodl, že vstoupí k policii. Aby nebyl nikomu na obtíž, tak ho přeřadili do oddělení evidence důkazů, ale Ron se rozhodl, že svou kariéru posune dál, a tak pod nátlakem na své nadřízené se stává policistou s přestrojení. Jenže donášet na své „černé bratry“ se mu moc nechtělo, takže se rozhodl, že bude policistou v utajení na druhé straně barikády. Jeho kolega je k tomu všemu Žid.

BlacKkKlansman se zakládá na skutečných událostech a podle dosavadních kritik a recenzí se jedná pravděpodobně o komedii letošního léta, kterou byste si neměli nechat ujít.

A zde se potvrdilo, že pokračování kultovního filmu Space Jam má nového režiséra.


Komentáře

Doporučeno pro vás