Multikulturně ohnutý hřbet bezcharakterního herce Miroslava Donutila – G.cz
Vyhledávání

Multikulturně ohnutý hřbet bezcharakterního herce Miroslava Donutila

Vypněte propagandistickou televizi a vysmějte se politické korektnosti!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 13.1.2016, 17:50

Miroslav Donutil pro Českou televizi namluvil pohádku Aloise Mikulky Pravdivý příběh o Sněhurce. „Měla jednu velkou vadu, totiž bílou pleť jako mléko,“ vypráví. Princezna se ale naštěstí potkala s „černočerným černochem“, zamilovala se do něj a měla s ním děti. „Nebyly ani bílé, ani černé. Byly světlehnědé,“ vypráví Donutil zde:

"Bílá je špatná, černá dobrá," snaží se nám implantovat do hlavy brněnský herec. Multikulturní předělávka klasické pohádky vyvolala protestní bouři včetně dopisů Radě České televize. Divákům vadí, že se Donutil pokouší realitu přemalovávat pod vlivem levičácké ideologie politické korektnosti. Podle této bizarní normy třeba musejí v amerických seriálech vystupovat v pozitivních rolích černoši.

Ano, je to starý rasismus otočený naruby. Ve světě má ale politická korektnost často velmi bizarní rozměry. Loni v prosinci třeba v nizozemském Haagu zakázali Černého Petra, který tam doprovází Mikuláše podobně jako v Česku čert.

Nedlouho předtím švédské lékárny čelily obvinění z rasismu. „Prodáváte příliš světlé náplasti!," napsala levicová aktivistka Paula Dahlberg, sama tmavé pleti. Zlobila se, že náplasti nejsou i v barvě její kůže a hodí se jen pro bílou švédskou majoritu. Společnost Apoteket se jí omluvila a slíbila, že rychle najde dodavatele tmavých náplastí.

Proč se Donutil k něčemu tak trapnému vůbec propůjčil? Prostě se jen chytil příležitosti, stejně jako herci, kteří po sovětské okupaci v srpnu 1968 vstupovali do KSČ. Kvůli honoráři za multikulturně zmršenou pohádku ohnul hřbet podobně jako ti, kdo hráli v tomhle normalizačním paskvilu:

Dnes už není povinností vychvalovat komunisty, ale “odstraňovat negativní stereotypy”. Nízká, podlá a zákeřná propaganda politické korektnosti se v Česku projevila třeba na jaře 2010. Romské sdružení Roma Realia tehdy v protestním dopise ministerstvu školství žádalo zákaz pohádkové knihy Josefa Lady Kocour Mikeš, protože v ní kocourkovi ublížili „cikáni“. Viz zde:

S politicky korektní blbostí se dá bojovat jen tím, že jí nastavíte zrcadlo a vysmějete se jí. Zkuste předělávat klasické pohádky opačným způsobem. Všemu, co reprezentuje zlo, přidávejte klasické atributy nejrůznějších menšin. Zlý čaroděj nechť je černoch, drak samice (dračice), čerti vozíčkáři, divoženky důchodkyně, macecha Židovka, jeskyňky muslimky, lstivá liška autistka…

Ano, je to trapné a blbé a vlastně se tomu vůbec nesmějeme. Jenže právě pocit vrcholné trapnosti a blbosti v nás vyvolává i Donutil. A jak jinak si to naplno uvědomit?

Anketa

Miroslav Donutil podle vás je:

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte recepty, jak zastavit teroristické útoky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články