fb pixel Mullet i trvalá aneb Velká přehlídka ikonických účesů nejen za covidu. Který fenomén k obecnému zděšení hlásí návrat? – G.cz
Vyhledávání

Mullet i trvalá aneb Velká přehlídka ikonických účesů nejen za covidu. Který fenomén k obecnému zděšení hlásí návrat?

+ DALŠÍCH 14 FOTEK + DALŠÍCH 15 FOTEK

Někdy by se vyplatilo být pes, říkali jste si možná poslední dobou. Mohli jste chodit ven i po deváté večer - ano, teď již můžeme do jedenácti i my ostatní, a také ke kadeřníkovi nebo k holiči byste si mohli zajít. Psí salony otevřené totiž na rozdíl od těch "lidských" otevřené jsou. Ale zatím máme smůlu, a tak jsme pro vás připravili jednak rozhovor s kadeřníkem, co dělat a co rozhodně ne a také velkou galerii účesů, která budiž vám inspirací nebo možná spíš důvodem k úsměvu.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 26.11.2020, 08:30

Psi nejsme

Nechme naše psí miláčky na pokoji a nezáviďme jim. Oni za nic nemůžou. Prostě se nám nezbývá nic jiného, než smířit se s realitou, že díky koronaviru jsou služby zavřené, kadeřnictví, holičství a barbershopy nevyjímaje. Snad se ale blýská na lepší časy, tak se necháme překvapit, a to snad mile.

Především ženy ale řeší, co s přerostlým účesem a nevábně vypadajícími odrosty. Přece jen se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy! Přitom není to tak dávno, a generace ještě dnešních čtyřicátníků by to jistě potvrdila, co bylo úplně bežné, že si ženy mezi sebou doma barvily ve velkém vzájemně vlasy, případně páchaly zvěrstvo jménem trvalá. Neříkáme, že je na tom něco zlého, ale na rovinu vyžaduje to trochu zručnosti. A ne každé nebo každému byla dána do vínku jako třeba ministryni financí Aleně Schillerové, které se při první vlně uzávěry ohradila proti nařčení, že i přes zákaz navštívila svého kadeřníka! Ona má totiž, dle svých slov, šikovné ruce a vystačí si s natáčkami, které včas stihla zakoupit! Tak jo.

Mullet, trvalá atd.

Nechme ale schopnosti paní ministryně nyní na pokoji. My jsme si pro vás připravili obsáhlou galerii účesů, které se nám nesmazatelně vryly do paměti. Některé si umíme představit v jisté modifikaci i dnes, nad některými nechápavě a s úsměvem kroutíme hlavou a říkáme si, že to není možné.

Protože ale rozhodně nejsme žádní vlasoví stylisté, obrátili jsme se na kadeřníka Jakuba Andrýse, který s námi jednak trochu zavzpomínal, ale také doporučil, co doma zvládneme a s čím opravdu raději počkat na odborníka.

Stává se i dnes, že lidi chodí a chtějí na hlavě vyrobit kdysi tolik oblíbený účes s názvem mullet?

Účes takzvaný mullet dnes můžeme vidět hlavně u pánů spíš staršího ročníku, kteří nejspíš ani netuší, že kopírují současný módní trend. Mullet se vrací v plné síle a hlavně třeba v Londýně je teď extrémně oblíbený. My v České republice trendy obecně přebíráme o něco později, ale dá se očekávat, že tento účes budeme na ulicích vídat stále častěji.

Je pořád v oblibě trvalá?

Trvála už v oblibě moc není. Sem tam se najde klientka která by jí chtěla, ale musí počítat s tím, že je to většinou na úkor kvality vlasů a úprava vlasů s trvalou je naopak někdy složitější než bez ní. Já osobně bych spíš doporučoval zaměřit se na precizně provedený střih.

Ne každý má tak šikovné ruce jako naše ministryně financí Schillerová. Přesto se lidi, zvláště dámy, chtějí cítit dobře. Co zvládne opravdu každý a každá a co již opravdu nechat na odborníka? Co domácí barvení?

Paní Schillerová má extrémně šikovné ruce a nechci nikoho podceňovat ale sám doma si jako ona dokáže vlasy nabarvit a vyfoukat málokdo (smích). Co se týká domácích zásahů do vlasů, tak bych nedoporučoval určitě nic, co se týká chemických procedur, ať už se jedná o barvení, melírování, nebo vzpomínáné trvalé. Nedopadá to dobře a vlasům se většinou ublíží tak, že už to nezachrání ani odborník v salonu. Co naopak doporučuji, je doma používat kvalitní vlakovou kosmetiku - šampon, kondicioner, masku. Dámám, které si doma upravují vlasy foukaním, bych doporučil ještě používat nějakou ochranu před teplem - buď krém, a nebo i ve spreji. Vlas to ocení a poznají to i slečny a paní na výsledném efektu foukané.

Jaký účes je pro vás opravdu ikonický? Ať již v dobrém nebo i v tom horším slova smyslu?

Pro mě osobně jsou ikonická mikáda v jakékoliv délce. Dnes nejvíc “frčí” délka ke klíčním kostem, která je hodně variabilní na úpravu a sluší snad každému. A naopak co mně přijde ikonické ve špatném slova smyslu, jsou 90´ trvalé. Všechny ženy tehdy vypadaly jako ovečky a tak nějak stejně. Jsem rád, že v dnešní době už není trend, který by každý slepě následoval, ale největší trend je individualita a každý je jiný.

Jaký nejbizarnější požadavek jste od klienta nebo klientky dostal?

Největší bizár jsou pro mě klientky které přijdou do salonu a už ve dveřích hlásí, že dnes budou chtít velkou změnu a na křesle z nich vlastně vypadne, že stříhat z délky chtějí maximálně centimetr. To je potom docela složité tu velikou změnu vytvořit (smích).

Děkujeme za rozhovor, Jakube.

Tak co, jak jste na tom se šikovností vy, a který účes vnímáte jako nezapomenutelný? Podělíte se s námi o vaše názory a zkušenosti?

Podobné články

Doporučujeme

Další články