fb pixel Modlitba za cigaretu – G.cz
Vyhledávání

Modlitba za cigaretu

Už se nám to blíží. Za chvíli je konec. Od prvního června platí zákaz kouření v hospodách.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 30.5.2017, 08:00

Názorů na toto téma bylo vyřčeno či napsáno nespočet. Nebudeme proto rozebírat důvody, proč to je, nebo není dobře.

My pouze tichou vzpomínkou uctíme cigaretu v hospodě u piva.

Cigareto. Můj dávný příteli. Má milenko, můj soupeři, můj hřebíčku do rakve. Už to přišlo. Nebylo nám souzeno. Společnost naší lásce nepřeje.

Již nemůžeme svou náklonnost dávat okázale na odiv v bezpečí a teple u stolu. Mravokárci nás s vidlemi a loučemi v rukách ženou ven na mráz mezi potulné vlky a prašivé kojoty.

Musíme se skrývat v přítmí a temných uličkách. U oprýskaných zdí venku před hospodou vydáni na odiv odsuzujícím pohledům kolemjdoucích. Tam je nyní naše místo. Tam patříme. Tam může vzplanout naše touha.

Jak to vypadá, tak už jen tak do naší oblíbené trojky s pivem jen tak nepůjdeme. Můžeme se pokusit přinést našeho přítele, pivo, spolu s námi ven před hospodu, ale je možné, že budeme čelit nelibosti drába výčepního, který nás počastuje slovy jako: „Kurva nenoste mi to sklo ven. Pak se mi tady ztrácejí půllitry.“

Jak teď budeme v hospodách vyprávět zajímavé příběhy, když během vyprávění nemůžeme zlověstně do popelníku típnout cigaretu, abychom tak dali důraz na pointu příběhu?

Jak nyní obhájíme nad ránem u našich partnerů a partnerek doma, že jsme byli opravdu v hospodě? „Nekecej, že jsi byl v hospodě. Vždyť ti oblečení nesmrdí kouřem a navíc z něj cítím ženský parfém.“ Ano, tohle přesně nás čeká. Podezírání. Živoření.

Co chudáci nekuřáci? Myslel někdo na chudáky nekuřáky? Jak ti k tomu přijdou, když se uprostřed vyprávění polovina stolu sebere a půjde si ven zakouřit? Nekuřáci se tak již nikdy nedozví konec žádného vyprávění. Mohou jít samozřejmě s nimi ven před hospodu, ale venku je zákaz nekouření.

Tak to vidíš, má cigareto. To jsme dopadli, viď? A tak nám spolu bylo dobře. Po vášnivé noci jsem vždycky ráno vychrchlal několik hlenů a jelo se dál. Co bude teď? Budu jíst zdravě? Budu vegan? Nebo nedej bože budu chodit běhat, abych byl fit? Ten svět je děsně smutné místo. Pac a pusu moje cigareto v hospodě. Nyní už jen doma na balkoně anebo před hospodou.

A TADY máte deset důvodů, proč nepřestávat kouřit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články