fb pixel Modlitba o tom, že závislost má různé podoby: Do kin vstupuje příběh feťáka, kterého zachránila řehole – G.cz
Vyhledávání

Modlitba o tom, že závislost má různé podoby: Do kin vstupuje příběh feťáka, kterého zachránila řehole

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Jsou témata, která nikdy nepřestanou být palčivá, aktuální a důležitá. Drogová závislost rozhodně patří mezi ně, a tak je i námětem nového filmu francouzského režiséra Cédrica Kahna. Ten ve snímku Modlitba sleduje osud na heroinu frčícího mladíka, který se, zjednodušeně řečeno, nechá zavřít do kláštera, aby vystřízlivěl a místo toho se z něj stane člověk víry.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 15.4.2019, 07:10

Jaj Bóže!

Jak to vypadá, když se to přežene, to jsme viděli kdysi v Dětech ze stanice ZOO. Jak to vypadá, když se to udělá zábavně nám ukázal Trainspotting. Jak to vnímají blízcí nedávno předvedli tvůrci adaptace Beautiful Boy. Nyní přichází Cédric Kahn, aby ve filmu Modlidba vykreslil přerod narkomana v duchovní bytost.

Kahn vypráví příběh dvaadvacetiletého Thomase, který se přijíždí se svou závislostí na heroinu poprat do katolického rehabilitačního centra ve francouzských Alpách. Je to studie (ne)dobrovolné řehole a proměny prchlivého adolescenta ve svébytnou duchovní bytost. Největšími přednostmi filmu jsou neokázalá, precizní režie, odvaha vyprávět příběh v bolestivém detailu a brilantní casting. Kahnův film je formálně čistou, tichou oslavou lidského soucitu a odhodlanosti – nenápadný, ale pronikavý a nesentimentální snímek o víře, možnostech nápravy, různých podobách závislosti a obtížné volbě mezi láskou k člověku a láskou k Bohu.

Film pochopitelně také stojí na talentu představitele Thomase Anthonyho Bajona. Ten za svůj výkon získal cenu pro nejlepšího herce v hlavní roli na posledním Berlinale, takže tady se zřejmě netřeba obávat.

Snímek jde do českých kin 18. dubna, tak si dejte ještě něco trochu náročnějšího na emoční a mozkové závity, než zaboříte hlavu do XXL popcornu a necháte se totálně vcucnout tříhodinovými Avengers.

A pokud máte radši DC Comics, tak si přečtěte recenzi na Shazama!.

Podobné články

Doporučujeme

Další články