fb pixel Mlčet, nechat se bít a pořádně uklízet: čínské školy "ženské morálky" šokují, přesto jsou na vzestupu – G.cz
Vyhledávání

Mlčet, nechat se bít a pořádně uklízet: čínské školy "ženské morálky" šokují, přesto jsou na vzestupu

Během několikatýdenních kurzů se studentky učí být poslušné, vzdát se vlastních snů ve prospěch manžela a nechat se bez odmlouvání bít. Součástí výuky je i výuka uctivé omluvné úklony manželovi. Problém je ale v tom, že po úslužných ženách je v Číně nejvyšší poptávka, a tak je takových výukových zařízení v zemi čím dál víc. + DALŠÍ 1 FOTKA

Milé dámy, máte dojem, že doma neustále šůrujete, manžel se na vás ani nepodívá a celý váš život je depresivní? Tak v Číně byste asi nepřežily. Tamní společnost před časem pobouřil záznam ze skryté kamery, který zachycuje standardní den na tzv. "škole morálky" pro ženy. Jejich filozofií je, že správná dívka se má vzdát vlastních snů a ambicí ve prospěch manžela, nemá mu odmlouvat, a to ani v případě, že ji bije. Prostě nádhera.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.2.2018, 14:13

Návrat do minulosti

Všichni tak nějak plus minus víme, že žijeme ve 21. století, v Číně to ale ještě asi nikdo nikomu neřekl. Je fakt, že je to země podivná a trochu zastaralá, aktuální kauza ze země rudé barvy a rýže je ale snad trochu moc (a tak také náležitě rozlítila tamní společnost). Na světlo světa totiž vyšly záběry ze skryté kamery natočené ve škole Fushun.

V instituci, kterou před lety založil muž odsouzený za vraždu, učí studentky v rámci třítýdenního kurzu skutečně podivné filozofii. "Nebojujte, když jste bity. Neodmlouvejte, když vám manžel něco vyčítá a za žádnou cenu se nerozvádějte,“ říká učitelka žačkám na tajně pořízených videích, které se před časem objevily na pekingském serveru Pear Video.

Dívky ve škole vstávají v půl páté, poté jsou nahnány na chodbu a intenzivně drhnou podlahu. Následuje hodina teorie, kde jsou učeny uctivému jednání s manželem, kantorky jim dokonce ukazují, jak se muži správně omluvně uklonit - to vše s mottem "vy ženy jste dno společnosti".

Po zveřejnění nahrávek byla škola zavřena, protože společnost to naprosto pobouřilo, podle agentury AP jsou ale ve skutečnosti podobné programy v Číně jen na vzestupu. Mnoho mladých věří tomu, že mají špatný život kvůli předmanželskému sexu a jakési vykoupení hledají právě v brzkém uzavření slušného sňatku. A největší poptávka je v zemi právě po poslušných manželkách.

A tady čtěte o tom, proč hnutí Femen nesouvisí s feminismem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články