fb pixel Mladý, úspěšný a vždy při těle: 10 zajímavostí o legendárním rapperovi Notorious B.I.G. – G.cz
Vyhledávání

Mladý, úspěšný a vždy při těle: 10 zajímavostí o legendárním rapperovi Notorious B.I.G.

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Rapper The Notorious B.I.G. aka Biggie aka Biggie Smalls patřil v 90. letech mezi nejpopulárnější a nejprodávanější ikony své doby, tedy až do roku 1997, kdy byl kvůli sporům mezi gangy zastřelen v autě cestou na večírek. Jeho odkaz a především jeho tvorba však přežívají dodnes.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 21.5.2023, 22:06

Připraven zemřít

Když se řekne hip hop, každému se hned vybaví pár ikonických představitelů této subkultury. Kromě 2Paca a Eminema to bude s velkou pravděpodobností i The Notorious B.I.G., kterého si všichni pamatujeme především díky hitům, jako je Juicy, Big Poppa nebo Sky is The Limit. Bohužel ho v polovině 90. let potkal stejný osud jako jeho rapperského rivala 2Paca, takže byl v rámci sporů mezi západním a východním pobřežím zastřelen. Vraždy obou rapperů zůstávají neobjasněné a dodnes kolem těchto nechvalně proslulých událostí vzniká mnoho nepodložených tvrzení a konspiračních teorií.

Notorious B.I.G. nakonec zemřel 9. března 1997 na následky zranění ze čtyř kulek ráže 9 mm. Kdyby se tak nestalo, v neděli by slavil své 51. narozeniny, takže jsme dali dohromady pár zajímavostí o jeho životě...

A zde je 5 věcí, které jste možná nevěděli o zmiňovaném 2Pacovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články