fb pixel Místo zpráv středověk. Moderátorské hvězdy Primy jako bojovníci! – G.cz
Vyhledávání

Místo zpráv středověk. Moderátorské hvězdy Primy jako bojovníci!

Eva Levá 23.9.2016, 15:20

Takhle jste je ještě neviděli! Hvězdy televize Prima, moderátoři zpráv Gabriela Lašková a Roman Šebrle řádili v historickém centru Tábora jako středověcí bojovníci. Zapojili se totiž do příprav natáčení jednoho z nejdražších snímku v historii české kinematografie, nového velkofilmu režiséra Petra Jákla o Janu Žižkovi. Při bojových scénách moderátorská dvojice všechny překvapila, když si se štíty a meči dokázali hravě poradit a není vyloučeno, že si nakonec v historickém velkofilmu oba zahrají.

Pohyby, sekání meči a obranu štíty trénují Roman s Gábinou pod vedením zkušených kaskadérů necelou hodinu. Pak se převléknou do historické výstroje, popadnout meče a kamera začínají se točit první ostré záběry.

Roman v boji musí zdolat šest bojovníků a těsně kolem hlavy a krku mu prolétává železné ostří. „Nejsou to atrapy mečů, když mi bouchli do štítu, tak to bylo naplno, kdybych se nekryl, tak mám hlavu vejpůl. Zvládl jsem jich pět a šestý mě zkosil,“ říká olympijský vítěz a moderátor zpráv televize Prima Roman Šebrle. Kdo je jeho přemožitel? Přece kolegyně moderátorka Primy Gábina Lašková tentokrát maskovaná dračí helmou!

Helmu jsem vítězně sundala, pohodila hřívou a byla důležitá, že jsem Romana porazila,“ raduje se Gábi s tím, že chvíle strachu ale při boji měla: „Helma mi znemožnila jakékoliv periferní vidění, byla těžká, měla jsem problém vidět Romana a mířit na něj, musela jsem následovat instinkt a doufat, že ochranu, kterou měl kolem krku, zamezí jeho zranění,“ říká Gábi.

Jak natáčení prožívala? „Nejdřív nastoupila panika, že jsem dostala do ruky meč, přišlo mi to hrozně nebezpečný, že jsem dostala takovou sílu do ruky, ale pak jsem byla nadšená. Měla jsem se postavit Romanovi, ukázat mu, že nejsem jenom slabá ženská, ale mám sílu a energii, že jsem pro něj soupeř,“ směje se Gábi.

Hledám čtyřicátníka, což Roman je, výškově odpovídá, typově taky, nevím, jestli umí anglicky a herecky se musí vyzkoušet, určitě vždycky šance je,“ hodnotí Jákl. „To je nesmysl, vždyť nejsem herec,“ na oko odporuje Roman, kterému na rozdíl od Žižky po krutoboji obě oči zůstaly. „Když by mě do filmu vybrali, tak nebudou litovat. Nevím, ale jestli bych se hodila na bojovníka. Lákalo by mě to, ale chtělo by to větší průpravu,“ těší se Gábi.

Roman nakonec prozradil, že ho historie hodně láká: „Historie mě moc baví. Nejenom ty rytíři ale všeobecně, měl jsem vždycky z dějepisu jedničku od základky, takže na tohle jsem se těšil.

Sehraní parťáci jsou při moderování zpráv televize Prima, kde by na rozdíl od filmu proti sobě nikdy nešli. „Já bych ji nikdy nepobil! Jsme při moderování dvojice a vždycky si pomůžeme, to ani nejde se nějak dohadovat,“ uvažuje Roman.

Je náročnější bojovat nebo moderovat zprávy? Gábi má jasno: „Moderovat. Boj je o síle, kterou člověk v rukách najde. Ve studiu při moderování může člověka zradit spousta věcí – pusa, hlava, fyzička, je to ale jiná disciplína.“ Roman přikyvuje: „Moderovat. Protože tam člověk je daleko déle, musí si dobře napsat text úvodu reportáže a pořádně se soustředi.

Chtěli by v době Žižky žít? „Ne, protože to byla doba… taková hustá. Na každém rohu na tebe číhalo nebezpečí a o život si mohl přijít kdykoliv. Tam se s tím nepárali. Ale zas na druhou stranu nebyly telefony, neexistoval facebook, takže to muselo být taky nádherný… To když nad tím přemýšlím, tak internet je skvělá věc, která ti spoustu věcí ulehčí, ale spoustu ti vezme,“ říká Roman. Gábi s ním souhlasí: „Vůbec ne. Jsem holka z 21. století. Asi bych si užívala, že nejsem svázaná internet a současnými povinnostmi, ale když bych v tom vyrostla, tak na to nejspíš budu připravená, tam šlo o kejhák za každým rohem.

Nakonec se dozvídají finální verdikt režiséra. „Je to neskutečný! Ty souboje většinou secvičujeme několik dní, ale oni dva na trénink měli ani ne hodinu času a za další hodinu jsme už točili. Opravdu Roman je neuvěřitelně nadaný a je vidět, že už má něco za sebou, je sportovec. Gábina i Roman jsou herecky schopní, takže šance tam je a bude další kolo castingu,“ říká nadšeně režisér Petr Jákl.

Film o Janu Žižkovi má být z doby, kdy ještě nebyl vojevůdce, byl mladší, kdy unesli krále Václava, zasazený kolem roku 1402. „Bude to v období před husitstvím, je to takový zrod bojovníka, jak se z Jana Žižky stal neporažený vojevůdce, jeden ze sedmi nikdy neporažených vojevůdců na světě,“ prozrazuje Jákl.

O velkofilmu Jan Žižka:

Producent, scénárista, režisér a v neposlední řadě český olympionik Petr Jákl začal připravovat nejdražší snímek v historii české kinematografie – velkofilm Jan Žižka. Po hororu Ghoul a thrilleru Kajínek Petr Jákl pracuje na filmu, který vyjde na stovky miliónů korun a bude se natáčet počátkem roku 2017 v České republice s mezinárodním hvězdným obsazením.

Na filmu se podílí světově známá americká filmová agentura , která zastupuje největší hollywoodské trháky stříbrného plátna (např. Vlk z Wallstreet, Hanební pancharti, Kill Bill, Batman a mnoho dalších). Tato agentura zastupuje také světoznámé režiséry, jako jsou Quentin Tarantino, Ridley Scott, Steven Spielberg, a nyní i Petra Jákla.

Podobné články

Doporučujeme

Další články