fb pixel Místo postele spal na zadní části pickupu uvnitř památníku na Vítkově: 10 zajímavostí o del Torově Hellboyovi – G.cz
Vyhledávání

Místo postele spal na zadní části pickupu uvnitř památníku na Vítkově: 10 zajímavostí o del Torově Hellboyovi

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Miluje čokoládu, pivo a kočky, a ačkoliv byl původně zrozen k tomu, aby na náš svět přinesl temnotu, srdce má ze zlata. Hellboy je asi nejlepším a nejoblíbenějším komiksovým hrdinou mimo světy Marvelu a DC, proto je jedině dobře, že kromě hrozné filmové adaptace z předloňského roku má i jednu dobrou. Ta sice vznikla už před 17 lety, ze svého kouzla ale neztratila vůbec nic.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 18.10.2021, 08:44

„Náš“ Hellboy

Hláškující sympaťák s upilovanými rohy, jen snad ta červená barva kůže a ocas čouhající z kalhot jsou trochu nezvyklé. Milovníci grafických novel nám dají jistě za pravdu, že Hellboy patří k tomu lepšímu, co v komiksovém žánru kdy vzniklo. Není divu, že si zasloužil několik filmových adaptací. Ta nejnovější je strašná a nezachraňuje ji ani David Harbour aka Hopper ze Stranger Things v hlavní roli. Její jediné pozitivum je to, že ještě víc vyzdvihuje kvality prvního filmového Hellboye, kterého před 17 lety natočil mexický režisér Guillermo del Toro a do hlavní role si prosadil naprosto dokonale zvoleného Rona Perlmana.

Zatímco třeba takový Tim Burton dělá svou temně fantaskní estetikou z filmů pro dospělé spíš pohádky, del Toro zvládá pravý opak. Jeho pojetí Hellboye přesně zapadá do jeho osobitého tvůrčího stylu, je to kouzelné, je to zábavné, ale zároveň to má hlavu a patu. Vedle ostatních komiksových adaptací tak tenhle počin stojí jako samorost, který ani dnes neztrácí nic ze svého původního kouzla.

Pro Česko je snímek významný i tím, že se u nás zčásti natáčel, a to třeba v památníku na pražském Vítkově. A hlavního záporáka – Rasputina – ztvárnil Karel Roden. To ale není jediný Čech, který se ve snímku ujal důležité role. Pokud vás zajímá, o jakou postavu šlo, kdo ji hrál a proč trikařům způsobil pořádné trable, podívejte se do galerie. Tohle jste o Hellboyovi určitě nevěděli.

A tady jsou další filmové zajímavosti – pro změnu o krváku bratří Coenů Tahle země není pro starý.

Podobné články

Doporučujeme

Další články