Ministerstvo školství zahrnulo MBA v Česku do magisterského studia

Obrázek uživatele Martin Miko
05.6.2018, 08:06

Poprvé byl studijní program typu MBA (Master of Business Administration) uznán ministerstvem školství (MŠMT) jako magisterský stupeň studia. MŠMT letos v květnu udělilo první a zatím jediné oprávnění uskutečňovat program MBA, a to Chapman University z Kalifornie, která program nabízí v Praze ve spolupráci s Anglo-American University (AAU).

Z MBA bude magisterské studium

Rozhodnutí MŠMT znamená, že účastníci tohoto programu MBA tak poprvé v Česku získají status studenta se všemi výhodami a příležitostmi. Absolventi pak budou splňovat kvalifikační požadavky příslušné úrovně (Mgr.) a po nostrifikaci svého diplomu se budou mimo jiné moci ucházet o doktorské studium.

„V Česku zakořenilo povědomí, že MBA není regulérní magisterský program. Jedná se tedy průlomové rozhodnutí, které staví kvalitní MBA mezi ostatní vysokoškolské obory tak, jak je bežné například v USA, odkud má náš program původní akreditaci,“ komentoval rozhodnutí MŠMT Miroslav Svoboda, prorektor pro výuku AAU. „Povolovací proces byl nesmírně náročný, trval deset měsíců a vyžadoval si potřebná potvrzení i od státních orgánů v USA,“ doplnil.

O AAU

Anglo-americká vysoká škola, z.ú., užívající v angličtině, která je jejím výlučným vyučovacím jazykem, název Anglo-American University, je se svou osmadvacetiletou historií nejstarší nestátní vysokou školou v ČR. AAU nabízí studentům ve svých studijních oborech (MBA, právo, mezinárodní vztahy, humanitní studia, žurnalistika a další) vzdělání v rámci amerických vyučovacích standardů v malých, interaktivně vedených třídách.

Studenti jsou sedmdesáti národností, pětina pochází z České republiky. Podle statistik MŠMT má AAU s 80 % zahraničních studentů jejich nejvyšší podíl mezi tuzemskými vysokými školami.

AAU jako první evropská vzdělávací instituce získala v roce 2016 prestižní americkou akreditaci WSCUC, která osvědčuje takové renomované vysoké školy, jako je Stanford University, UC Berkeley, nebo Chapman University, s níž AAU úzce spolupracuje a poskytuje MBA program.


Komentáře

Doporučeno pro vás