Milujete videohry víc než svůj život? Gratulujeme, jste duševně nemocní, říká Světová zdravotnická organizace – G.cz
Vyhledávání

Milujete videohry víc než svůj život? Gratulujeme, jste duševně nemocní, říká Světová zdravotnická organizace

Milujete počítač víc než svůj život? Gratulujeme, již brzy budete oficiálně duševně nemocní.
Zdroj: Youtube.com

Máte ve svém okolí pařana - nebo snad jedním jste vy sami? Výborně, tak si nasaďte svěrací kazajku a běžte se léčit. Světová zdravotnická organizace (WHO) totiž usiluje o zařazení závislosti na videohrách na oficiální seznam duševních nemocí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.1.2018, 13:00

Pařan až za hrob

Světová zdravotnická organizace (WHO) usiluje o zařazení závislosti na videohrách mezi duševní nemoci. Pokud vás to polekalo, buďte v klidu. Týká se to výhradně těch pařanů, kteří skutečně upřednostňují virtuální realitu PC her před tou za oknem.

„Světová zdravotnická organizace definuje poruchu jako přetrvávající nebo opakující se vzorec chování, který může vést až k narušení vztahů v osobní, rodinné, sociální, studijní i profesní rovině,“ zdůvodňuje snahu WHO s tím, že závislost na videohrách má stejné znaky jako závislost na jakékoliv jiné návykové látce, a taky by tomu měla odpovídat i její léčba, financování prevence a znovuzařazení pacientů do společnosti a další věci.

Zařadit herní závisláky mezi oficiálně duševně nemocné může trvat až rok, WHO přitom s krokem dlouho otálela, a to především kvůli strachu z toho, jak bude na skutečnost reagovat společnost. Organizace se obávala hlavně paniky mezi rekreačními hráči a příliš starostlivými rodiči zatvrzelých puberťáků.

A tady 7 PC her, ze kterých se vám obrátí žaludek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu