Miloš Zeman převezme ocenění Bojovník za pravdu. Cenu si názvu navzdory zaslouží – G.cz
Vyhledávání

Miloš Zeman převezme ocenění Bojovník za pravdu. Cenu si názvu navzdory zaslouží

Svět je plný paradoxů. Například když je Miloš Zeman oceněn jako Bojovník za pravdu a i jeho kritici musí uznat, že oprávněně.
Zdroj: Profimedia.cz

Český prezident Miloš Zeman rozhodně není považován za vzor pravdomluvnosti. Skutečnost, že během návštěvy USA převezme ocenění Bojovník za pravdu, tak mnohým jeho odpůrcům z pochopitelných důvodů nadzvedla mandle. Navzdory poněkud zavádějícímu názvu se ale jedná o cenu, kterou si Zeman paradoxně opravdu zaslouží.

Jan Palička
Jan Palička 18.9.2017, 12:24

Když se řekne bojovník za pravdu, asi jen těžko si představíte českého prezidenta Miloše Zemana. Přesto to ale bude právě on, kdo během své návštěvy Spojených států amerických převezme stejnojmenné ocenění. Než se začnete rozčilovat, jak někdo může soudem opakovaně usvědčeného lháře a demagoga ocenit jako Bojovníka za pravdu, zaměřte se na to, v čem ono ocenění spočívá. Pak zjistíte, že navzdory antipatiím, které k Zemanovi můžete pociťovat, si danou cenu zaslouží.

Asi nejznámější lží Miloše Zemana je jeho výrok o novináři Ferdinandu Peroutkovi, kterému přisoudil slova o tom, že Hitler je gentleman. Kauza Peroutka a jeho článek vlevo dole se stala jedním z nejtrapnějších Zemanových přešlapů vůbec a horlivé snažení Jiřího Ovčáčka o dohledání zjevně neexistujícího článku ještě podtrhuje tragikomičnost celé situace. Ani tato ostuda však nic nemění na tom, že titul Bojovníka za pravdu Zemanovi náleží právem, ačkoliv se jedná o asi nejparadoxnější ocenění, kterého se kdy Miloši Zemanovi dostalo a dostane.

Ocenění Bojovníka za pravdu (Warrior for Truth) pravidelně uděluje vlivná židovská organizace Gershon Jacobson Jewish Continuity Foundation pojmenovaná podle vydavatele prestižního listu the Algemeiner. Právě na galavečeru těchto novin bude Miloši Zemanovi ocenění uděleno. Cena je určena pro ty osobnosti, které dlouhodobě a veřejně hájí zájmy Židů po celém světě. A takovouto osobností i přes veškeré charakterové vady Miloš Zeman je.

Už před dvěma lety byl Miloš Zeman zařazen listem the Algemeiner na seznam stovky nejvlivnějších světových osobností, které pozitivně ovlivňují životy Židů. Zeman dlouhodobě otevřeně podporuje židovský stát Izrael a ať už jako premiér tak nyní jako prezident deklaruje, že s Izraelem počítá jako s jedním z nejvýznamnějších českých spojenců. Izrael Zeman označil za jediný skutečně demokratický stát na Blízkém východě a na zemi, v níž by ostatní měli hledat inspiraci při boji s terorismem, kterému ze strany palestinských radikálů Izrael neustále čelí.

O Miloši Zemanovi si můžeme myslet, co chceme, můžeme ho považovat za prolhaného, nicméně fakt, že jako politik je významně proizraelsky orientován, mu neodpářeme. V době, kdy se v politice nosí naopak podpora Palestiny a omlouvání palestinského teroru jako oprávněné kritiky politiky státu Izrael, je Zeman skutečně jedním z mála, kdo se v dané otázce nebojí nazývat pravými jmény. Co se Izraele a jeho podpory týče, Zeman je skutečně bojovníkem za pravdu, ať už to zní sebevíc paradoxně.

Tady si připomeňte, jak se z transparentního účtu Miloše Zemana stala svérázná sociální síť.

Podobné články

Doporučujeme

Další články